V Rige slávnostne vztýčili slovenskú vlajku, sme členmi centra NATO

V Rige slávnostne vztýčili slovenskú vlajku, sme členmi centra NATO
Zdroj foto: TASR ilustračné
Slovensko už je oficiálne súčasťou Centra výnimočnosti strategickej komunikácie NATO. Slovenskú vlajku v lotyšskej Rige slávnostne vztýčili v pondelok. Informuje o tom internetová stránka ministerstva zahraničných vecí aj facebooková stránka Zahraničná politika sa nás týka.

V centre excelentnosti bude Slovensko spolu s ďalšími členmi Aliancie spolupracovať na boji proti dezinformáciám a propagande. Centrum výnimočnosti strategickej komunikácie vzniklo v roku 2014 a v súčasnosti v ňom pôsobia experti z 12 členských krajín NATO.

Centrum poskytuje komplexné analýzy, poradenstvo a praktickú podporu NATO a jej členským štátom. Navrhovaním programov a rôznych politík sa snaží nájsť praktické riešenia existujúcich problémov. Okrem Slovenska sú členmi Lotyšsko, Estónsko, Nemecko, Taliansko, Litva, Poľsko, Spojené kráľovstvo, Holandsko, Fínsko, Švédsko aj Kanada. V tomto roku sa plánujú pridať ešte Dánsko a Francúzsko.

Riaditeľ Janis Sarts zdôraznil, že slovenský príspevok je ďalším významným prvkom v budovaní silnej strategickej komunikácie, a to najmä v dobe, keď je "naša viera v hodnoty skúšaná rôznymi externými vplyvmi“.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá