Trumpova žena sa tajne nestretávala s Kimom, vysvetľoval Biely dom

Trumpova žena sa tajne nestretávala s Kimom, vysvetľoval Biely dom
Zdroj foto: SITA/AP
Biely dom vysvetlil vyhlásenie amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktoré naznačovalo, že prvá dáma Melania Trumpová sa tajne stretla so severokórejským vodcom Kim Čong-unom - podľa Bieleho domu sa žiadne takéto stretnutia neuskutočnili.

Trump na tlačovej konferencii totiž povedal, že prvá dáma "už pozná Kim Čong-una". Tlačová tajomníčka Bieleho domu Stephanie Grishamová vo vyhlásení uviedla, že Trump sa "manželke zdôveruje s mnohými záležitosťami" vrátane svojho vzťahu s Kimom. "A aj keď sa s ním prvá dáma nestretla, prezident má pocit, akoby ho poznala už aj ona," dodala hovorkyňa.

Vysvetlenie prišlo v období, keď Severná Kórea podnikla za posledné mesiace novú sériu raketových testov. Najnovší bol zaznamenaný v sobotu 24. augusta, keď dve vystrelené rakety dopadli do mora pri východnom pobreží krajiny.

Pchjongjang a Washington sa v súčasnosti snažia obnoviť zastavené rozhovory o severokórejských programoch na vývoj jadrových zbraní a o ekonomických sankciách. Trump a Kim sa stretli v júni v demilitarizovanej zóne medzi oboma Kóreami a dohodli sa na reštarte rokovaní.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá