Slovenky majú po senzačnom obrate s Bieloruskom istý postup

26.8.2019 23:47

Slovenské volejbalové reprezentantky zvíťazili aj vo svojom treťom zápase v D-skupine v Bratislave na majstrovstvách Európy a zabezpečili si účasť v osemfinále.Po dramatickom priebehu zdolali Bielorusko 3:2, pričom prehrávali na sety 0:2.

TASR/Pavel Neubauer

Úvod prvého setu patril Bieloruskám, ktoré získali prvé dva body a naďalej si udržiavali mierny náskok. Za stavu 16:14 zaznamenala Klimecovová dve esá a hostky viedli už o štyri body. Po bode z podania zásluhou Radosovej však Fenogliove zverenky vyrovnali na 19:19. V koncovke však mali viac síl Bielorusky, prvý set vyhrali 25:22.

Aj do druhého setu vstúpili lepšie volejbalistky Bieloruska, ktoré po podaní Stoljarovej viedli 5:2. Tréner Sloveniek si vzal oddychový čas a jeho zverenky znížili na rozdiel bodu. Potom však Bielorusky opäť zaznamenali šnúru dobrých lôpt, viedli už 15:10. V závere Slovenky zdramatizovali priebeh, ale napokon prehrali druhý set rovnakým pomerom ako prvý.

Tretí set bol vyrovnaný od úvodu, po úspešnom bloku Sloveniek bol stav 5:5. Potom však domáce hráčky zlepšili útok a dostali sa do vedenia 14:11 a náskok si udržiavali. Víťazstvo si napokon nenechali vziať a získali set v pomere 25:17.

6. Švajčiarsko 3 0 3 0:9 0

Eufória z tretieho setu sa odrazila aj na nasledujúcom, Slovenky si podporované skvelým obecenstvom od úvodu udržiavali mierny náskok, vyvarovali sa chýb, čo bol najväčší rozdiel oproti prvým dvom setom. Štvrtý set napokon vyhrali 25:18 a vynútili si tajbrejk. V ňom si už triumf nenechali vziať a skvelý obrat v zápase zakončili v skrátenej hre v pomere 16:14.

Slovensko - Bielorusko 3:2 (-22, -22, 17, 18, 14)

131 minút, rozhodovali: Muha (Chor.) a Marques Ferreira (Portug.), 4851 divákov

Slovensko: Koseková 1, Palgutová 14, Pencová 17, Herelová 16, Radosová 14, Kostelanská 13, libero Španková (Hudecová 1, Hrončeková, Kijaková 4, Ovečková 1, Szaboóvá, Fričová, libero Jančová)

Bielorusko: Stoliarová 13, Kalinovská 13, Sakolčiková 8, Klimecová 17, Kananovičová, Markevičová 6, libero Pavliukovská (Kasciučiková 1, Klimovičová, Hareliková 22, Iľutová, Šašová 1, Miňuková, libero Fedarinčiková)