Premiér reagoval na Matovičovu výzvu, pripomenul mu stretnutia s Kočnerom

Aktualizované:
Predseda vlády Peter Pellegrini bude konať, ak sa potvrdia podozrenia. Povedal to v reakcii na výzvu zo strany Igora Matoviča, aby spolu s ministrom spravodlivosti Gáborom Gálom odvolal z funkcie štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniku Jankovskú.

"Budem konať, ak sa potvrdia podozrenia. Ale pri pánovi Matovičovi netreba čakať, on sám sa priznal, že sa stretával s Marianom K. Preto si myslím, že by mal ísť všetkým príkladom a ihneď odísť z parlamentu a slovenskej politiky," skonštatoval Pellegrini. Matovič vyzval premiéra a ministra, aby Jankovskú z funkcie odvolali. Urobiť by tak podľa neho mali bezodkladne. Ak sa tak nestane do nedele 25. augusta do polnoci, v pondelok 26. augusta plánuje líder OĽANO usporiadať celodenný protest pred budovou ministerstva.

Polícia vykonala vo štvrtok 22. augusta zaisťovacie úkony v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Národná kriminálna agentúra zasahovala v súvislosti so zaistenými správami, ktoré nešpecifikovala. Jankovská polícii odovzdala mobilný telefón, zaisťovacie úkony sa mali týkať aj sudcov okresných a krajských súdov.

Meno štátnej tajomníčky sa malo objaviť v údajnej komunikácii podnikateľa Mariana Kočnera, ktorý je obvinený v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. Minister spravodlivosti sa zatiaľ k úkonom súvisiacim s Jankovskou nevyjadruje, aby nezasahoval a nezmaril vyšetrovanie. Podľa slov hovorkyne ministerstva Zuzany Drobovej necháva minister vyšetrovanie plne v kompetencii orgánov činných v trestnom konaní.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá