Hokejista Ščurko dostal za vraždu osemročný trest

Aktualizované:
Hokejista Ščurko dostal za vraždu osemročný trest
Zdroj foto: TASR
Súd uznal hokejistu Ladislava Ščurka vinným z obzvlášť závažného zločinu vraždy a odsúdil ho na osem rokov odňatia slobody. Športovec v januári 2008 zavraždil hokejového rozhodcu Mareka Liptaja.

Nad Ščurkom vyniesol rozsudok košický súd. Hokejista pred súdom vyhlasoval, že je nevinný. Prokurátor však navrhol súdu, aby ho uznali vinným z obzvlášť závažného zločinu vraždy, čo sa aj stalo.

Podľa obžaloby mal Ščurko na začiatku roku 2008 na odpočívadle štátnej cesty z Košíc do Prešova zavraždiť rozhodcu Liptaja, ktorého bodol a sekol minimálne 19-krát nožom do hornej časti tela. Pozostatky rozhodcu našli v decembri 2008 medzi obcami Huncovce a Veľká Lomnica. Ščurka sa najprv pred vyšetrovateľom aj pred súdom k činu priznal, na pojednávaní 14. júla 2010 ale vyhlásil, že skutok nespáchal a je nevinný.

Ščurka za páchateľov označil dvoch mužov, ktorých prvýkrát v živote videl na odpočívadle, kam odviezol Liptaja v osudný deň na stretnutie. Z auta mal iba vidieť, ako bezvládneho rozhodcu muži naložili do kufra jeho auta. Jeden z nich si k nemu prisadol a prikázal mu ísť smerom na Kežmarok. Druhý z mužov ich sledoval v terénnom aute. Medzi obcami Huncovce a Veľká Lomnica sa tela zbavili.

Jeho nechali žiť, pretože, ako vypovedal Ščurko, páchatelia mu povedali, že by bolo škoda hokejistu. Svoju výpoveď zmenil neskôr preto, lebo sa bál o svoj život a až po takom čase našiel odvahu brániť sa. Navyše bol podľa vlastných slov pri vypočúvaní v strese, pretože vyšetrovatelia ho mali presviedčať, že všetky dôkazy smerujú proti nemu. Súd hokejistovi napokon neuveril a vymeral mu osem rokov nepodmienečne.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá