Preveria vynášanie informácií Kočnerovi, sudkyne prišli o mobily

Úrad inšpekčnej služby ministerstva vnútra sa zaoberá možným vynášaním informácií podnikateľovi Marianovi Kočnerovi policajtmi. Hovorca rezortu potvrdil, že inšpekcia preveruje časť medializovanej komunikácie Kočnera cez aplikáciu Threema. Ľuďom, ktorí v Threeme komunikovali s Kočnerom, začali brať mobily.

Medzi tými, ktorým pre údajnú priamu komunikáciu s Kočnerom zobrali mobily, boli okrem štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej aj sudkyne Zuzana Maruniaková a Miriam Repáková. Obe rozhodli Kočnerove kauzy v jeho prospech, píše Denník N.

Rozsiahlu komunikáciu preverujú postupne

„Úrad inšpekčnej služby sa zaoberá časťou medializovanej komunikácie M. K. Keďže ide o rozsiahlu komunikáciu, postupne preverujeme aj tieto informácie," povedal hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov.

Denník N zverejnil časť komunikácie väzobne stíhaného podnikateľa, ktorá naznačuje, že z prostredia polície mohol mať informácie o svojich kauzách aj o vražde Jána Kuciaka. Komunikácia cez aplikáciu Threema podľa denníka ukazuje, že Marian Kočner mal informáciu aj o tom, že bude mať vo firme policajnú raziu. Niekto mu vynášal aj podrobnosti o vyšetrovaní vraždy novinára.

Čapice poobdivovali Bentley a pokecali sme

Kočner 14. mája 2018 tesne po polnoci napísal svojej "volavke" Alene Zsuzsovej: „Ráno dôjdu pandle na návštevu hľadať zmenky. P..u nájdu, dajú si kaffe a pôjdu do p..e. Takže sa možno chvíľu nebudem hlásiť. Ale kľud, všetko je pod kontrolou.“ Policajtov volal Kočner „pandle“ alebo „čapice“. Zsuzsovú akýkoľvek záujem novinárov alebo polície o Kočnera rozrušil, on ju upokojoval. „Ale samozrejme, že hlásenie o akcii prišlo.“ Písal jej aj skoro ráno po šiestej. „Všetko bude OK. Sme nachystaní.“ Ozval sa aj tesne pred ôsmou. „Všetko vyriešené, na domovku nemali odvahu. Len mi zavolali, že mám dôjsť do firmy, že mi chcú niečo doručiť. Amatéri."

Denník tiež pripomína, že tesne po vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice začali médiá ako jedného z hlavných podozrivých spomínať aj Kočnera. Jánovi Kuciakovi, ktorý o jeho podozrivých obchodoch písal, sa predtým vyhrážal. Polícia vypočula Kočnera už v deň, keď sa dostalo na verejnosť, že Kuciaka zavraždili, to však potom bolo na dlhšie obdobie všetko. „Už som doma. Čapice poobdivovali Bentley a pokecali sme,” písal Kočner 26. februára Zsuzsovej. Vraj sa mu ospravedlňovali, že ho musia vypočuť, lebo novinári by ich inak zlynčovali.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá