Čakajú nás búrky i vysoké teploty, vydali výstrahy pre tieto kraje

Čakajú nás búrky i vysoké teploty, vydali výstrahy pre tieto kraje
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák (ilu)
Vo východnej polovici územia hrozia v stredu popoludní silné búrky, nárazový vietor, na krajnom juhovýchode aj vysoké teploty. Upozornenia s výstrahami prvého i druhého stupňa vydal Slovenský hydrometeorologický ústav.

Výstraha pred búrkami platí pre oblasť Horehronia, Podpoľania, Gemera, Novohradu, Spiša i regiónu Košíc, pričom pre okresy Rožňava, Gelnica a Košice okolie vydali meteorológovia výstrahu druhého stupňa. "V týchto okresoch sa môžu do 16.00 h vyskytnúť silné búrky s krúpami, s ktorými môžu byť spojené prívalové zrážky s úhrnmi 30 - 50 mm a nárazy vetra s rýchlosťou 70 - 90 km/h," informuje SHMÚ na svojom webe.

V ostatných lokalitách, pre ktoré platí do neskorého popoludnia a podvečera výstraha pred búrkami prvého stupňa, môže spadnúť 20 - 40 mm zrážok a nárazy vetra dosiahnuť rýchlosť 65 - 85 km/h.

Pre oblasť Dolného Zemplína vydal SHMÚ výstrahu prvého stupňa pred vysokými teplotami, v priebehu popoludnia môže teplota v okresoch Michalovce, Sobrance a Trebišov vystúpiť na 33 stupňov Celzia. Na juhu východného Slovenska sa tiež môže vyskytnúť silný vietor, ktorý v nárazoch môže dosiahnuť 65 až 70 km/h. Výstraha v tomto prípade platí do polnoci.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá