Odsúdencovi sa podarilo ujsť z väzenia, prekonal 5-metrový múr

Odsúdencovi sa podarilo ujsť z väzenia, prekonal 5-metrový múr
Zdroj foto: SITA/AP (ilustračné foto)
Pomocou zariadenia, ktoré si sám v tajnosti vyrobil, sa vo štvrtok večer podarilo uniknúť z väznice v meste Bochum 42-ročnému Srbovi. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na hovorkyňu väznice.

Srb sa dostal na slobodu po prekonaní päť metrov vysokej steny. Vo väznici sa staral o vybavenie v telocvični, uvádza na svojej stránke denník Süddeutsche Zeitung. Polícia pri pátraní po väzňovi na úteku nasadila stopovacie psy a vrtuľníky a zverejnila aj fotografie muža, ktorý má tmavé vlasy siahajúce po plecia a tetovania. Muž si odpykával trest za lúpež a ublíženie na zdraví a vo väzení mal byť do roku 2021.

Hovorkyňa väznice Candida Tunkelová uviedla, že v piatich strážnych vežiach chýbal personál v dôsledku odstraňovania azbestu a v tejto časti nie je ani kamerový systém. Väzeň si podľa jej slov v telocvični vyrobil z tyčí konštrukciu, ktorá mu umožnila vyliezť na stenu. V čase, keď v telocvični pod dohľadom dozorcov cvičili dve skupiny väzňov, povedal, že sa ide osprchovať. Cez strešné okno sa dostal na strechu a bežal k športovému ihrisku, kde mal ukryté spomínané zariadenie na prekonanie steny.

Muž počas výkonu trestu nevzbudzoval pozornosť a vždy sa správal v súlade s predpismi, dodala hovorkyňa. Vo väznici v Bochume nejde o prvý takýto prípad. V rokoch 2011-13 odtiaľ utiekli traja väzni, čo stálo miesto vtedajšieho riaditeľa a viedlo k prepracovaniu bezpečnostných opatrení.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá