Kočnerova volavka Zsuzsová má na krku ďalšie obvinenie

Aktualizované:
V nitrianskej pobočke Národnej kriminálnej agentúry vypovedala Alena Zsuzsová, ktorá je obvinená v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a je považovaná za pravú ruku Mariana Kočnera. Policajná eskorta ju priviezla okolo ôsmej hodiny ráno.

"Klientka poprela vinu," povedal pre médiá po skončení výsluchu jej právny zástupca Ján Neszméry s tým, že obvinenie označila za absurdné.

Polícia Zsuzsovú obvinila z nedovoleného ozbrojovania. Na výsluchu boli prítomní jej obhajca Štefan Neszméry a obhajcovia ďalších obvinených. Advokát krátko po výsluchu zopakoval, že jeho klientka akúkoľvek vinu popiera.

„Vypovedala k prípadu, ktorý bol prejednávaný, išlo o zločin nedovoleného ozbrojovania. Cíti sa byť nevinná. Zároveň je podaná sťažnosť proti uzneseniu o vznesení obvinenia, o ktorej momentálne musí rozhodovať prokurátor. To je všetko, čo by som chcel uviesť,“ povedal po výsluchu Neszméry.

Alenu Zsuzsovú už spolu s Tomášom Szabóom, Miroslavom Marčekom a Zoltánom Andruskóom obvinil vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby ministerstva vnútra aj z prípravy vraždy dvoch prokurátorov Petra Šufliarskeho a Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá