Celebritám mal dohadzovať dievčatá. Na prípad Epsteina sa pozrú i Francúzi

Francúzska ministerka pre rovnosť pohlaví Marlene Schiappa žiada, aby úrady vyšetrili aktivity amerického finančníka Jeffreyho Epsteina vo Francúzsku. Miliardár zrejme spáchal samovraždu vo väzenskej cele, kde čakal na súdny proces za obchodovanie s neplnoletými prostitútkami.

Epsteina našli v sobotu mŕtveho v jeho väzenskej cele na Manhattane. Francúzske ministerstvo pre práva žien a ochranu detí vo svojom vyhlásení uviedlo, že je "nevyhnutné" začať vyšetrovanie vo Francúzsku, aby jeho smrť "nepripravila jeho obete o spravodlivosť, ktorú si zaslúžia". Rovnako chce chrániť ostatné dievčatá od "takýchto predátorov". Americké úrady zverejnili, že Epstein mal rezidenciu v Paríži a v 80. rokoch minulého storočia používal na svoje cesty do Francúzska falošný rakúsky pas. Francúzske vyhlásenie neuvádza iné prepojenia Epsteina na Francúzsko.

Epstein spáchal vo väzení samovraždu. Miliardár patril do najvyššej americkej smotánky a udržiaval tesné zväzky s osobnosťami svetovej politiky aj šoubiznisu. Prvýkrát ho súdili už v roku 2008, keď sa priznal k zneužívaniu neplnoletého dievčaťa a dostal za to 18-mesačný trest odňatia slobody, z ktorých si nakoniec odkrútil len 13.

Opätovne ho zatkli pred dvoma týždňami a obvinili ho z ďalších sexuálnych zločinov, za ktoré mohol dostať až 45 rokov. Epstein tentoraz tvrdil, že je nevinný. Finančník mal byť podľa obvinení súčasťou gangu zaoberajúceho sa prostitúciou a mal celebritám, ktoré pozýval do svojho luxusného sídla v New Yorku, ponúkať "služby" prostitútok vrátane neplnoletých dievčat.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá