Násilný krst vyvolal pohoršenie, kňaza vyšetruje polícia aj cirkev

Násilný krst vyvolal pohoršenie, kňaza vyšetruje polícia aj cirkev
Zdroj foto: SITA/AP ilustračné
Ruská pravoslávna cirkev sa dištancuje od jedného zo svojich kňazov, ktorého zachytili na videu ako počas krstu násilným spôsobom ponára kričiace dieťa do krstiteľnice.

Pravoslávna cirkev vyhlásila pre ruskú agentúru TASS, že kňazove správanie je neprijateľné. K incidentu prišlo počas víkendu v meste Gatčina, nachádzajúceho sa 45 kilometrov južne od Petrohradu. Video zverejnila miestna spravodajská stránka Fontanka. Je na ňom vidieť plačúce batoľa, ktoré kňaz vezme do rúk a začne opakovane prudko ponárať do vody.

Keď sa matka snaží zasiahnúť a vziať si svoje dieťa späť, kňaz ju odstrčí, priloží rozrušenému dieťaťu dlaň na tvár a takto mu drží hlavu pod vodou. "Chlapec plakal. Bola som vyľakaná a pribehla som k nemu," matka povedala v rozhovore pre webovú stránku. Keďže jej dieťa utrpelo škrabance na ramenách a okolo krku, rozhodla sa prípad riešiť s políciou.

Kňaz sa neskôr obhajoval tým, že dieťaťu sa nedostala do krku voda. Poukázal na to, že je členom cirkvi 26 rokov a takto "vždy" vykonáva krst. Prípadom sa zaoberá aj pravoslávna cirkev a zvažuje proti kňazovi disciplinárne konanie.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá