Gálov rezort preverí konanie správkyne Bašternákovho majetku

Ministerstvo spravodlivosti preverí, prečo správkyňa konkurznej podstaty majetku Ladislava Bašternáka nezverejňuje podrobnosti z konkurzu vo verejnom Registri úpadcov. Rezort o tom informuje na sociálnej sieti.

Ministerstvo spravodlivosti urobí dohľad u správkyne konkurznej podstaty majetku Ladislava Bašternáka. Preverí, prečo správkyňa Lenka Ivanová nezverejňuje podrobnosti z konkurzu vo verejne dostupnom Registri úpadcov. MS to uviedlo na sociálnej sieti. Na jej nekonanie upozornil denník Sme. Podľa hovorkyne rezortu spravodlivosti Zuzany Drobovej zaslalo ministerstvo správkyni Ivanovej výzvu na vyjadrenie sa k podnetu. Jej vyjadrenie očakávajú v lehote 15 dní, po ktorých sa bude vec prešetrovať.

Súd vyhlásil konkurz na majetok Ladislava Bašternáka v máji tohto roku. Bašternák vtedy podľa medializovaných informácií prepísal viacero nehnuteľností na svoju manželku.

Bašternáka v kauze neodvedenia dane a poistného odsúdil 14. marca trojčlenný senát odvolacieho Krajského súdu v Bratislave na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody. Odpykať si ho má v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Zároveň mu prepadol majetok v prospech štátu, keďže spôsobil škodu v značnom rozsahu.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá