Záver pracovného týždňa bude horúci, vydali výstrahy pre tieto kraje

Záver pracovného týždňa bude horúci, vydali výstrahy pre tieto kraje
Zdroj foto: TASR/Pavel Neubauer
Západ a juh Slovenska potrápia v piatok a v sobotu horúčavy. Slovenský hydrometeorologický ústav preto vydal výstrahu 1. a 2. stupňa. Teploty môžu miestami dosiahnuť až 35 stupňov Celzia.

V piatok platí výstraha 1. stupňa pre niektoré okresy Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja. Meteorológovia tu popoludní očakávajú dosiahnutie maximálnej teploty vzduchu 33 stupňov Celzia.

V sobotu majú byť teploty o niečo vyššie. V niektorých okresoch v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji bude platiť výstraha 2. stupňa pred vysokými teplotami. SHMÚ očakáva, že tu maximálna teplota vzduchu dosiahne 35 stupňov Celzia. V Banskobystrickom, Trenčianskom a Košickom kraji bude platiť výstraha 1. stupňa. Teplota tu môže stúpnuť na úroveň 33 až 34 stupňov Celzia. Meteorológovia upozorňujú, že vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

Na sobotu vydali meteorológovia aj výstrahu pred búrkami. Platí najmä pre okresy na západe a severozápade krajiny a časti stredného Slovenska.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá