Líder PS/Spolu vo videu priznal, že skúšal drogy. Chce byť úprimný

Aktualizované:
Líder PS/Spolu vo videu priznal, že skúšal drogy. Chce byť úprimný
Zdroj foto: Facebook.com/Michal Truban
Marihuanu mal viackrát, pred 12 rokmi však vyskúšal aj halucinogénne LSD. Líder novej koalície Progresívneho Slovenska a strany Spolu Michal Truban na novom videu reaguje na staršie záznamy, ktoré prenikli na verejnosť. Priznal, že drogy v minulosti skúšal a povedal, že do politiky nešiel preto, aby vyzeral dokonale ale preto, aby do nej vniesol väčšiu úprimnosť.

Pred 12 rokmi vyskúšal LSD

Michal Truban priznal, že marihuanu požil viackrát a pred dvanástimi rokmi vyskúšal aj drogu LSD. Povedal to vo videu, ktoré zverejnil na svojej facebookovej stránke. „Aj toto obdobie je súčasťou môjho príbehu, nie sú to len podnikateľské úspechy, šport a triatlon, ale aj takéto chyby. Priznávam, že takto sa však o drogách pred študentmi nemá rozprávať. Je veľmi veľa ľudí, ktorí denne fajčia trávu a berú to ako samozrejmosť, ale zároveň drogy sú veľmi škodlivé a je veľa rodín a ľudí, ktorým zničili život,“ vysvetlil Truban.

Podľa neho sa totiž o ťažkých a zložitých témach treba baviť otvorene, no zároveň citlivo a zodpovedne. „Ja som urobil veľmi veľa chýb a chcem sa z nich poučiť a už ich neopakovať. Takto chcem aj našu krajinu posunúť dopredu, hovoriť veci úprimne, pomenovávať problémy a priznať si chyby. To je základ toho, ako sa vieme odpichnúť ďalej a posunúť sa dopredu,“ priblížil líder PS.

Politológ: Svedčí to o jeho vyspelosti

Politológ Grigorij Mesežnikov povedal, že zverejnenie tohto videa a priznanie si chyby svedčí o Trubanovej otvorenosti a vyspelosti. „Uvedomuje si následky svojich činov. Jeho postoj, že drogy vyskúšal a uvedomil si, že nemajú pozitívny účinok, mu neuškodí,“ myslí si Mesežnikov. Zároveň je podľa neho dôležité poznamenať, že mladá generácia má k drogám iný vzťah ako staršia časť populácie, takže Trubanova otvorenosť im môže byť sympatická a nemusí im prekážať, že sa k tomu priznal. „On nič nezatĺka, ale naopak, otvorene hovorí o tom, čo bolo skryté. Túto taktiku vyskúšal aj tím Zuzany Čaputovej počas prezidentskej kampane a ukázalo sa, že to slávilo úspech. Toto je ten istý princíp a na voličov to tak aj bude pôsobiť,“ dodáva politológ.

Na internete bolo nedávno zverejnené video, v ktorom predseda PS Truban rozpráva pred študentmi o svojich skúsenostiach s užívaním marihuany. „Konkrétne v tom videu hovorím o zlom stave, ktorý prichádza po opadnutí účinku marihuany. Zdieľal som túto skúsenosť aj na prednáškach o podnikaní, aby si mladí ľudia nemysleli, že marihuana vyrieši ich problémy,“ uviedol líder PS pre portál WebNoviny. Truban zároveň zdôraznil, že nemá problém o tejto téme hovoriť otvorene, lebo ho hnevá, keď niekto trávu vyskúša a potom sa tvári, že nie. „Fascinuje ma, akú námahu si niekto dáva, keď pozerá moje staré blogy a videá a hľadá čokoľvek, čo sa dá vytrhnúť z kontextu a účelovo zneužiť proti mne. Toto je presne tá stará politika vyhrabávania špiny, ktorú chceme vymeniť,“ dodal na záver Truban.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá