Skončil šéf vyšetrovateľov niektorých Kočnerových káuz. Bol v Threeme

Aktualizované:
Šéf špeciálneho vyšetrovacieho tímu s označením Novinár musel skončiť, údajne ho našli v šifrovanej komunikácii Mariana Kočnera. Jej časť sa prednedávnom dostala na verejnosť a spustila búrku reakcií.

Tím Novinár mal na starosti prípady, o ktorých písal Kuciak a ktoré sa týkali Kočnera. Údajne išlo o kauzu Technopol, kauzu golfového areálu v Báči či kauzu Donovaly.

Informáciu priniesol spravodajský portál Aktuality.sk. Policajný tím Novinár vznikol v januári tohto roku, aby riešil kauzy, o ktorých písal zavraždený novinár Ján Kuciak. Vo viacerých je zapletený Marian Kočner, ktorý je v súčasnosti obvinený aj z objednávky vraždy Kuciaka. A práve v jeho komunikácii s Norbertom Bödörom sa mal spomínať aj doterajší šéf tímu. Policajti, ktorí vyšetrujú úkladnú vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, sa dostali k šifrovaným správam Mariana Kočnera. Z komunikácie medzi ním a nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom je podľa medializovaných informácií zrejmé, že syn šéfa SBS Bonul mal veľký vplyv v polícii a o vyšetrovaní vybraných prípadov bol informovaný prakticky online.

Policajná inšpekcia už potvrdila, že kvôli Marianovi Kočnerovi a Bödörovi rieši viacero policajtov. Medzi nimi je aj vyšetrovateľ Národnej jednotky finančnej polície, ktorý od januára viedol tím Novinár – teda tím, ktorý pracoval na kauzách, o ktorých pred vraždou písal Ján Kuciak. Aktuálna výmena šéfa tímu Novinár má súvisieť s informáciami, ktoré vyplávali na povrch v rámci vyšetrovania úkladnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej v posledných mesiacoch.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá