Median: Smer má 48,8%, opozícia s jednocifernými výsledkami

Aktualizované:
Median: Smer má 48,8%, opozícia s jednocifernými výsledkami
Zdroj foto: SITA
Dominantné postavenie vládneho Smeru potvrdil aj posledný prieskum agentúry Median SK. Stranu Roberta Fica by volilo 48,8 percenta ľudí, čo je niekoľkonásobne viac ako podpora ktorejkoľvek z ostatných strán.

Na druhom mieste by skončilo KDH, ktorému by svoj hlas dalo 8,7 percenta opýtaných, nasleduje hnutie OĽaNO so ziskom 7,5 percenta. SaS a SDKÚ-DS zhodne dosiahli po sedem percent. Do parlamentu by sa ešte dostal Most-Híd so 6,4 percenta hlasov.

Pred bránami NR SR by ostala SNS (4,1 percenta) aj SMK (štyri percentá). Podpora žiadnej ďalšej strany ani hnutia by nepresiahla dve percentá.

Pokiaľ by sa k počtu rozhodnutých pripočítali aj respondenti, ktorí v dobe konania prieskumu neboli ešte pevne rozhodnutí, komu dajú svoj hlas, je percentuálne rozloženie takéto: Nerozhodnutých je 9,6 percenta. Najväčšie percento podpory (44,1) má medzi voličmi Smer-SD, druhé najčastejšie menované bolo KDH so 7,9 percenta a tretí OĽaNO (6,8 percenta). Štvrtá je SaS (6,4 percenta), piate SDKÚ-DS s (6,3 percenta) a šiesty Most-Híd (5,8 percenta). Ďalej sú v poradí SNS (3,7 percenta) a SMK (3,6 percenta. Preferencie žiadnej ďalšej strany alebo hnutia by nepresiahli dve percentá.

Na otázku "Keby zajtra boli voľby do Národnej rady SR, zúčastnili by ste sa ich?" odpovedalo určite áno 34,1 percenta opýtaných, skôr áno 23, percenta respondentov, skôr nie 7,3 percenta a určite nie 32 percent. Viac ako tri percentá odpovedali, že sa ešte nerozhodli, či by sa volieb zúčastnili.

Prieskum verejnej mienky sa uskutočnil od 28. mája do 24. júna na vzorke 1371 respondentov vo veku 18 až 79 rokov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá