Most rokoval s SMK o spolupráci, obaja majú jeden hlavný cieľ

Most rokoval s SMK o spolupráci, obaja majú jeden hlavný cieľ
Zdroj foto: SITA/Alexandra Čunderlíková ilustračné
Hlavným cieľom rokovaní medzi Mostom-Híd a Stranou maďarskej komunity je zabezpečenie parlamentného zastúpenia maďarskej komunity na Slovensku po voľbách v roku 2020. Zhodli sa na tom na spoločnom rokovaní predstavitelia oboch strán.

„Delegácia strany Most-Híd prišla na stretnutie s pracovnou verziou dokumentu, ktorý načrtáva možné podmienky spolupráce. Účastníci rokovania sa dohodli, že po tom, ako Republikové predsedníctvo SMK prerokuje predložený dokument, v čo najkratšom čase si znovu sadnú za rokovací stôl," informovala tlačová tajomníčka SMK Helena Fialová.

SMK na rokovaní zastupoval predseda strany József Menyhárt, predseda republikovej rady Péter Őry, podpredsedníčka Ildikó Agócs Kőrösi a člen predsedníctva Gyula Bárdos. Zo strany Most-Híd boli prítomní v centrále SMK predseda strany Béla Bugár, podpredseda Ábel Ravasz a členovia predsedníctva Rudolf Chmel a Elemér Jakab.

Obe strany o možnej spolupráci rokovali už 11. júla. „Počas rokovania boli nastolené štyri možnosti - kandidovať samostatne, spoločná kandidatúra na kandidátke Mosta-Híd, vytvorenie novej volebnej strany alebo koalícia, na ktorú sa vzťahuje sedempercentné kvórum. Počas rokovania sa potvrdilo, že dve z týchto riešení nie sú reálne a to spoločná kandidatúra na kandidátke Mosta-Híd a vytvorenie novej volebnej strany," informoval Most-Híd.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá