Prezidentka by chcela mať z paláca príklad ochrany prostredia

Prezidentka by chcela mať z paláca príklad ochrany prostredia
Zdroj foto: SITA/AP
Prezidentský palác by podľa prezidentky Zuzany Čaputovej mohol byť pre ostatné štátne inštitúcie príkladom a inšpiráciou v oblasti ochrany životného prostredia.

Uviedla to na sociálnej sieti s tým, že v súčasnosti sa jej kancelária napríklad snaží znížiť množstvo odpadu, ktorý vyprodukuje. Uvažuje tiež o komplexnom ekologickom audite, šetrnejšom cestovaní a ďalších ekologických projektoch.

Čaputová v statuse spomenula tiež klimatickú zmenu, ktorú podľa nej symbolizuje aj súčasná vlna horúčav. V tejto súvislosti vyzdvihla, že sa Slovensko prihlásilo k dohode o dosiahnutí uhlíkovej neutrality v roku 2050. "Nejde však len o veľké strategické ciele. Každý z nás môže aj v malom prispieť k tomu, aby sme sa k životnému prostrediu správali zodpovednejšie a ohľaduplnejšie," myslí si prezidentka.

Keďže ochranu životného prostredia Čaputová považuje za jednu zo svojich kľúčových priorít, tvrdí, že nechce ostať iba pri slovách. Ešte pred jej nástupom začala prezidentská kancelária spolupracovať s Inštitútom cirkulárnej ekonomiky. "Nechali sme si spracovať analýzu a teraz začíname so sériou školení pre zamestnankyne a zamestnancov kancelárie, ako predchádzať vzniku odpadu a ako ho správne triediť," priblížila prezidentka.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá