Kľúčový človek NAKA má byť prepojený na Albáncov, tvrdí SaS

Aktualizované:
Policajný prezident Milan Lučanský by mal odvolať šéfa Národnej jednotky finančnej polície Bernarda Slobodníka. Ako ďalej uviedol poslanec SaS Jozef Rajtár, jedným z dôvodov je, že jeden z blízkych ľudí Slobodníka je Peter P. z Levíc. Prepojenie na Albáncov sa nepreukázalo, reaguje šéf polície. Rezort vnútra sa podozreniami bude zaoberať.

Peter P. je podľa Rajtára stíhaný za daňové podvody, pričom vec sa dostala už na súd. Daňový nedoplatok jeho firiem predstavuje podľa Rajtára viac ako štyri milióny eur. Slobodník a Peter P. majú podľa opozičného poslanca byty v jednej bytovke a dcéra Slobodníka využíva auto, ktoré je písané na jednu z firiem Petra P. "Ja som presvedčený, že pán Slobodník nebude ani popierať známosť s Petrom P.," povedal Rajtár. Zdôraznil pritom význam finančnej polície, ktorá vyšetruje práve daňové podvody alebo legalizáciu príjmov z trestnej činnosti.

Rajtár tiež spomenul staršiu reportáž portálu Aktuality.sk, podľa ktorej má Slobodník blízko k albánskemu klanu Kukuliovcov, ktorý pôsobí na Slovensku. Tiež podľa neho pred rokom 1989 pôsobil ako starší referent ŠtB. Už tento fakt by ho podľa Rajtára mal diskvalifikovať na funkciu šéfa finančnej polície. Vo funkcii sa však podľa neho drží vďaka tomu, že je "človekom Kaliňáka a Bödörovcov". "Milan Lučanský dostal veľa času, aby konal. Zdá sa, že po pár vynútených zmenách jeho aktivita zapadla do starých koľají," dodal s tým, že ak Lučanský neodvolá Slobodníka, stratí dôveru SaS.

Podľa policajného prezidenta Milana Lučanského podozrenie z prepojenia Slobodníka na albánsku mafiu už pred rokmi preveroval Úrad inšpekčnej služby na základe anonymu. "Prepojenie sa nepotvrdilo, čo už bolo v minulosti medializované niekoľkokrát," uviedol v stanovisku, ktoré poskytlo Prezídium Policajného zboru. Tlačová beseda SaS bola podľa Lučanského značne chaotická a informačne slabá, preto nevie v tejto chvíli vyhodnotiť, o akom trestnom čine poslanec Jozef Rajtar hovoril. "Predpokladám, že pána Rajtára predvolá Úrad inšpekčnej služby na výsluch a požiada ho o odovzdanie informácií, ktoré má. Ak vyšetrovateľ vyhodnotí, že ide o trestný čin, podľa toho budem konať v súvislosti s Bernardom Slobodníkom," dodal Lučanský.

Podľa stanoviska ministerstva vnútra sa Úrad inšpekčnej služby MV SR bude všetkými podozreniami a informáciami, ktoré odzneli na tlačovej besede, zaoberať. "Úrad vykoná v súlade so zákonom všetky potrebné úkony, aby mohli byť všetky informácie náležite preverené, vyhodnotené a aby mohlo byť rozhodnuté o ďalšom postupe," doplnil hovorca rezortu vnútra Petar Lazarov.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá