Truban má pre Fica a Matoviča odkaz, kritizoval konšpirovanie

Aktualizované:
Predseda Smeru-SD Robert Fico a líder OĽANO Igor Matovič svojimi poslednými konšpiračnými vyjadreniami a útokmi ukázali, že patria do starej generácie politikov, ktorých treba vymeniť. Vyhlásil to líder koalície Progresívne Slovensko a Spolu Michal Truban.

Chcú vymeniť starých politikov

Reagoval tak na Matovičove a Ficove slová o tom, že iniciatíva Za slušné Slovensko už nie je občianska, ale je politickou organizáciou strán PS/Spolu a vznikajúcej strany Za ľudí. "Starí politici, ktorých treba vymeniť, sú presne tí, ktorí tu 20 rokov nedokázali vyriešiť zásadné problémy Slovenska a namiesto spájania sa rozdeľovali, hádali sa a konšpirovali," povedal Truban na tlačovej konferencii.

Tento štýl útokov podľa Trubana prichádza preto, lebo PS/Spolu rastie a zmena na politickej scéne sa blíži. "Chcem odkázať pánovi Ficovi, ako aj pánovi Matovičovi, že sa ich nebojíme, čím viac budú útočiť, čím viac budú konšpirovať, tým väčšiu snahu budeme mať, aby prišla naozaj zmena," doplnil. Líder koalície tiež vyjadril podporu iniciatíve Za slušné Slovensko, ako aj ľútosť nad tým, že je využívaná na politický boj s PS/Spolu. Dúfa, že sa nebojí a bude pokračovať vo svojich aktivitách.

Fico súhlasil s Matovičom

Fico v stredu na sociálnej sieti Facebook vo videu uviedol, že všeličo by očakával, ale to, že bude súhlasiť s Matovičom, je pre neho absolútne neuveriteľné. Fico to povedal s tým, že Smer takéto stanovisko prezentuje už od vraždy novinára Jána Kuciaka. "Ak majú byť tieto Sorosove deti kádrovou rezervou Trubanovej a Kiskovej strany, všetci vieme, o čo v tejto krajine opäť ide," uviedol Fico.

Iniciatíva Za slušné Slovensko v reakcii na sociálnej sieti v stredu napísala, že Fico pokračuje v opakovaní a šírení lží. "Podstatou našej občianskej iniciatívy sú občianske a demokratické princípy, nie stranícke boje, tie prenechávame politikom. Uvedomujeme si, že sa začína kampaň a tá bude špinavá, ale odmietame sa do nej nechať zatiahnuť," vyhlásili.

Líder opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič v súvislosti s kritikou faktu, že si pred výročím 17. novembra rezervoval bratislavské Námestie SNP od 14. do 19. novembra, v utorok uviedol, že po smrti novinára Jána Kuciaka OĽaNO rezervovalo Námestie SNP na tri piatky a následne priestor prenechalo občianskej iniciatíve Za slušné Slovensko. Ako sa však neskôr ukázalo, Za slušné Slovensko podľa Matoviča nie je občianska iniciatíva, ale politická organizácia strany Andreja Kisku Za ľudí a strán PS a Spolu.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá