Myjavský nováčik Corgoň ligy chce stred tabuľky

Myjavský nováčik Corgoň ligy chce stred tabuľky
Zdroj foto: SITA
Ambíciou futbalového nováčika Corgoň ligy Spartaka Myjava je dokázať, že futbal sa dá robiť aj bez silného profesionálneho zázemia. Prezident klubu Pavel Halabrín deklaroval cieľ skončiť v tabuľke do 10. miesta a vyhnúť sa bojom o záchranu.

"Chceme dokázať, že sa dá robiť futbal aj bez veľkého profesionálneho zázemia. Cieľom mužstva je skončiť do desiateho miesta. Ja osobne som presvedčený, že mužstvo má potenciál skončiť na šiestom mieste. Ambícia je hrať v strede tabuľky," povedal klubový prezident a dodal: "Pred necelým mesiacom sme hovorili, že do prvého zápasu bude štadión pripravený. Časový harmonogram plníme, už robíme len úpravy. Práce bežali nepretržite soboty aj nedele, naši dodávatelia, myjavské spoločnosti, sa tejto úlohy zhostili veľmi dobre. Urobíme všetko preto, aby sme túto sezónu dohrali už pod umelým osvetlením. Určitou nevýhodou je, že hráči neabsolvovali prípravu na našom štadióne, keďže sme rekonštruovali aj hraciu plochu, ale verím, že sa s tým vyrovnajú."

Rozpočet Myjavy na sezónu predstavuje 750.000 eur. Celkovo má na rekonštrukciu štadióna vyčlenenú sumu 850.000 eur, pričom v prvej fáze preinvestuje v prvej etape v tomto roku 400.000 eur. Na štadióne k 21. júlu ukončia revitalizačné práve trávnika, umelé zavlažovanie, rekonštrukciu pôvodnej A-tribúny, resp. výstavby nových tribún B a C. Namontovala sa nová audiotechnika, prestavali striedačky, pripravili sa siete pre umelé osvetlenie a kamerový systém. Finišuje sa s konštrukciou časomiery a úpravou sektoru pre hostí. Druhá etapa je v pláne budúci rok, v nej sa vybuduje nové umelé osvetlenie, kamerový systém, výstavba dvoch menších tribún či detského ihriska a oddychovej zóny.

S priebehom prípravy vyjadril spokojnosť aj tréner Ladislav Hudec: "Prípravu sme začínali neskôr, keďže II. liga končila o týždeň neskôr ako CL. Bola krátka, trvala 4 týždne, išli sme dvojfázovo. Ovplyvnená bola aj tým, že naši chalani musia skĺbiť svoje pracovné povinnosti so štatútom ligových hráčov. Odohrali sme prípravné zápasy, potešila výhra s Olomoucom. Verím, že budeme pripravení dobre, a že budeme dôstojným súperom všetkým klubom v lige, aj veľkým ako Žilina, Slovan či Trnava."

V kádri prišlo k pohybu len v menšej miere, prišli iba traja hráči, ktorí v minulosti nemali nič spoločné s Myjavou. Posilami majú byť Peter Kuračka a Peter Majerník, podarilo sa udržať aj Zdena Štrbu. Kuračka a Pavol Straka ale nebudú na začiatku ligy k dispozícii, keďže doliečujú zranenia. "Mrzia zranenie hráčov ako Kuračka a Straka, ale verím, že sa dajú čoskoro dokopy a budú k dispozícii. Odchodov nebolo veľa, minulý týždeň odišli traja hráči na hosťovania. Z príchodov sú najzaujímavejšie mená ako Kuračka a Peter Majerník. Udržali sme Zdena Štrbu. Konkurencia v tíme sa zvýšila, chlapci budú musieť bojovať o miesta. No káder je široký, sezóna dlhá, veríme, že aj v pohári odohráme viacero zápasov. Chceme hrať zaujímavý futbal, nebude iba brániť v defenzíve, to je náš cieľ," dodal Hudec.

Futbalová horúčka pred historickým vstupom medzi slovenskú elitu graduje aj v hráčskej šatni, čo potvrdil aj kapitán Martin Černáček: "Chalani sa tešia na piatok. Sme plní očakávania. Veríme, že bude aj dobrá kulisa, chystá sa do Žiliny aj fanúšikovský tábor z Myjavy." Nováčik odštartuje CL piatkovým súbojom na pôde majstrovskej MŠK Žilina. V prvom domácom zápase privíta o ďalší týždeň v sobotu ViOn Zlaté Moravce.

prišli: Peter Kuračka, Matej Székely, Lukáš Šebek, Tomáš Marček, Tomáš Mrva, Peter Majerník
odišli: Ivan Chalány, ĽUbomír Ulrich, Peter Kumančík, Miroslav Manák

aktuálny káder:
brankári: Peter Solnička, Matej Székely, Erik Jurica
obrancovia: Marcel Onder, Daniel Kvasnica, Tomáš Mrva, Martin Černáček, Roman Častulín, Miroslav Duga, Lukáš Bruško
stredopoliari: Marek Jastráb, Peter Majerník, Zdeno Štrba, Michal Dian, Peter Kuračka, Ondrej Neoveský, Ján Petráš, Peter Ďuriš, Tomáš Marček, Erik Sabo, Peter Sládek
útočníci: Pavol Kosík, Pavol Straka, Matúš Jorík, Lukáš Šebek

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá