Piráti uniesli nákladnú loď, viezla posádku námorníkov z Turecka

Piráti uniesli nákladnú loď, viezla posádku námorníkov z Turecka
Zdroj foto: SITA/AP (ilustračné foto)
Ozbrojení muži pri pobreží Nigérie uniesli nákladnú loď a 18 členov posádky vrátane 10 tureckých námorníkov.

Nákladná loď s názvom Paksoy I, plaviaca sa pod tureckou vlajkou, patrí spoločnosti Kadioglu Denizcilik. Spoločnosť podľa tureckých médií vo vyhlásení uviedla, že na loď zaútočili "piráti" počas plavby z Kamerunu na Pobrežie Slonoviny. Loď neprevážala žiadny náklad.

Hovorca tureckej vládnucej Strany spravodlivosti a rozvoja Ömer Čelik potvrdil, že pri pobreží Nigérie bola unesená loď s tureckými členmi posádky. Podrobnosti však neposkytol. Úrady podľa jeho slov situáciu pozorne sledujú. Oblasť Guinejského zálivu pri západnom pobreží Afriky, kde došlo k únosu, je známa prítomnosťou pirátov.

Únosy s cieľom získať výkupné sú vo viacerých častiach Nigérie pomerne častým problémom. Krajina v prvých troch mesiacoch roku 2019 nahlásila 14 pirátskych útokov, čo je pokles v porovnaní s 22 útokmi v rovnakom období predchádzajúceho roka. Aprílová správa Medzinárodného úradu pre námornú plavbu tento pokles pripísala zvýšenému úsiliu nigérijskej vlády "aktívne reagovať na ohlásené incidenty vysielaním hliadkovacích lodí".

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá