Trosky budovy uväznili desiatky ľudí, po nezvestných stále pátrajú

Pod troskami zrúteného štvorposchodového domu v Indickej metropole Bombaj zahynuli najmenej siedmi ľudia a ďalších minimálne 40 zostalo uväznených. Po nezvestných osobách pátrajú hasiči.

Na sedem mŕtvych stúpol počet obetí nešťastia v indickom meste Bombaj, kde sa zrútil štvorposchodový obytný dom. Ďalších približne 40 ľudí je uväznených pod troskami zničenej budovy. "Pri kolapse (budovy) zahynulo sedem ľudí vrátane dvoch žien a 15-ročného chlapca. Niektoré z obetí boli urýchlene prevezené do nemocnice, svojim zraneniam však podľahli," povedal šéf oblastnej polície Sandíp Bagdikar, ktorý dodal, že takmer 60 percent trosiek sa už podarilo odstrániť a záchranné práce budú pokračovať aj v noci.

Hovorca krízového manažmentu uviedol, že spod trosiek budovy sa doposiaľ podarilo zachrániť päť osôb vrátane dvoch detí, ktoré previezli do nemocnice.

Takmer 100 rokov starý dom sa nachádzal vo štvrti, v ktorej v dôsledku intenzívnych dažďov došlo prednedávnom k záplavám. Podľa miestnych obyvateľov v ňom žilo najmenej 15 rodín. Už v júli došlo v Bombaji k zrúteniu múru, ktorý usmrtil 29 ľudí. Počas monzúnového obdobia dochádza v meste Bombaj, v ktorom žije 20 miliónov ľudí, k častým zrúteniam budov, keďže ich chatrné konštrukcie sa pod vplyvom nepretržitých dažďov ľahko podlomia.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá