Muža napadol roj ôs, ťažko dýchal a opuchol. Zachránila ho polícia

Muža napadol roj ôs, ťažko dýchal a opuchol. Zachránila ho polícia
Zdroj foto: TASR (ilustračné foto)
Muža s alergiou na osy napadol v obci Seňa, v okrese Košice-okolie, roj tohto bodavého hmyzu. Spozorovala ho a pomohla mu policajná hliadka, ktorá vzhľadom na zhoršovanie sa jeho zdravotného stavu privolala záchranársky vrtuľník. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach na sociálnej sieti.

Dvojica policajtov z obvodného oddelenia v Čani počas služby zbadala v Seni muža sediaceho na kameňoch, ktorý javil známky po fyzickom útoku.

"Na mieste zistili, že ide o 37-ročného muža z obce Kechnec, ktorý bol napadnutý rojom ôs, bol opuchnutý a ťažko dýchal, pričom hliadke uviedol, že je alergický na včely, osy a sršne. Osobe ihneď poskytli prvú pomoc, prikladali mužovi studenú vodu na zasiahnuté miesta a opuchy, neustále s ním komunikovali a snažili sa privolať lekársku pomoc," informovala o tom polícia.

Keďže v tom čase neboli voľné vozidlá záchrannej služby a mužovi sa zhoršoval zdravotný stav, policajti požiadali o prílet vrtuľníka zdravotnej služby. Zabezpečili miesto príletu a prevoz pacienta na futbalové ihrisko.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá