Rozhodnú o osude chuligánov, ktorí demolovali centrum Bratislavy

O obžalobe prokurátora Okresnej prokuratúry Bratislava I voči siedmim futbalovým fanúšikom, ktorí sa v centre Bratislavy dopustili bitky a výtržností, bude sudca Okresného súdu Bratislava I rozhodovať od 13.00 h.

Štyria Holanďania a traja Poliaci

Ako o tom informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak, rozhodovanie bude neverejné. Do budovy súdu v Justičnom paláci počas víkendu nie je možný vstup. O rozhodnutí súdu bude informovať teda hovorca KS v Bratislave. Obžaloba bola na OS Bratislava I podaná v zmysle paragrafu 204 odseku 1 Trestného poriadku v piatok 12. júla neskoro večer. Sudca spomínaný termín určil na nedeľu po naštudovaní veci a aj po dohode s prokurátorom a obhajcami.

Polícia obvinila za výtržnosti na Ventúrskej ulici v Bratislave siedmich ľudí, z toho štyroch občanov Holandska a troch občanov Poľska. Informovala o tom na sociálnej sieti. Obvinení boli eskortovaní do cely policajného zaistenia. Vec sa realizuje v takzvanom superrýchlom konaní.

Polícia žiada o pomoc

Policajti v rámci objasňovania tohto skutku žiadajú o pomoc všetkých, ktorí si udalosť natáčali mobilom, aby záznam poskytli na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Bratislave I na Sasinkovej ulici. V rámci trestného konania sa v súčasnosti zisťuje aj počet poškodených a rozsah spôsobenej škody.

Po stredajšej bitke na Ventúrskej ulici polícia zadržala a zaistila 107 osôb, z toho 51 Bulharov, 41 Poliakov a 15 Holanďanov. Zranených bolo podľa nej 17 osôb z táborov fanúšikov. Bulharskí fanúšikovia na Slovensko prišli na futbalový zápas svojho tímu v Ružomberku. Poľskí a holandskí fanúšikovia zas chceli podľa polície narušiť stredajší zápas Slovana proti tímu z Čiernej Hory.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá