Stará Ľubovňa varovala turistov, v lesoch sa pohybuje medveď

Stará Ľubovňa varovala turistov, v lesoch sa pohybuje medveď
Zdroj foto: TASR/František Iván (ilu)
V Ľubovnianskej vrchovine v okrese Stará Ľubovňa sa pohybuje medveď, verejnosť by tak mala zvýšiť opatrnosť pri návšteve tamojších lesov.

Upozorňuje na to mesto Stará Ľubovňa na svojej internetovej stránke, podľa ktorej pohyb medveďa hnedého zaznamenali v uplynulých dňoch na Oslom a Širokom vrchu. Pozor by si mali dať ľudia aj pri návšteve širokého okolia v rámci spomínaného pohoria, keďže medveď ďalej migruje daným územím.

„V letnom období patrí návšteva lesov a hôr k jedným z najpreferovanejších spôsobov, ako počas letných prázdnin či dovolenky tráviť voľný čas. V súvislosti s výskytom medveďa v Ľubovnianskej vrchovine však vyzývame obyvateľov i návštevníkov na mimoriadnu ostražitosť,“ uviedol Aleš Solár, prednosta Mestského úradu v Starej Ľubovni. Návštevníkov okolitých lesov upozornil, aby sa snažili byť o čosi hlučnejší a pohybovali sa vo väčšom počte, nie jednotlivo. „Pevne veríme, že k nijakým stretom medveďa s ľuďmi nedôjde,“ poznamenal.

V prípade zaznamenania ďalších informácií o pohybe medveďa hnedého v Ľubovnianskej vrchovine môže verejnosť kontaktovať Mestskú políciu (159) alebo Poľovnícke združenie OSLI (0917 888 533).

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá