Belasí vybojovali Pohár Ferdinanda Daučíka, rozhodol Dražič

30.6.2019 22:50

Letná príprava ŠK Slovan Bratislava vyvrcholila druhým ročníkom Pohára Ferdinanda Daučíka. Na Tehelnom poli privítali belasí štvrťfinalistu predchádzajúceho ročníka Európskej ligy UEFA - Slaviu Praha.

Úradujúci slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v druhom ročníku Pohára Ferdinanda Daučíka nad Slaviou Praha 3:2. "Belasí" viedli vo federálnom derby v polčase 2:0, no český šampión dokázal v druhom dejstve vďaka dvom gólom Tomáša Součka vyrovnať. Slovan napokon strhol víťazstvo na svoju stranu, v 69. minúte strelil víťazný gól domácich Dejan Dražič.

V drese "zošívaných" už chýbal slovenský krídelník Miroslav Stoch, ktorý v nedeľu skompletizoval svoj prestup do PAOK Solún. Duel na Tehelnom poli videlo 5950 divákov, informoval oficiálny web Slovana.