Mostu sa črtá spolupráca, rokovanie s SMK zatiaľ nie je isté

TA3 TASR
28.6.2019 14:16

Most-Híd zatiaľ rokoval o možnostiach spolupráce pred budúcoročnými parlamentnými voľbami s Rómskou iniciatívou Slovenska a MKDA-MKDSZ. Potvrdil to predseda Mosta-Híd Béla Bugár.

Mostu sa črtá spolupráca, rokovanie s SMK zatiaľ nie je isté
SITA/Diana Černáková

Začiatkom júla sa má strana zísť s Maďarským fórom, ktoré nedávno založil niekdajší predstaviteľ SMK a spoluzakladateľ Mosta-Híd Zsolt Simon. Ako to bude s rokovaním s SMK, sa Most-Híd dozvie po republikovej rade neparlamentnej strany, ktorá sa uskutoční tento víkend. "Očakávame, že budúci týždeň budeme vedieť, či vôbec chcú rokovať," doplnil Bugár, podľa ktorého sa črtá rozšírenie spolupráce aj s inými stranami na kandidačnej listine Mosta-Híd.

O záujme rokovať hovoril Most-Híd po republikovej rade strany. Chce diskutovať so stranami, ktoré prechovávajú jeho hodnoty, osloviť mieni neparlamentné strany. Stranám, s ktorými sa dokáže dohodnúť, ponúka miesta na kandidačnej listine. Na tento krok sa strana rozhodla po eurovoľbách, v ktorých neuspela. V prieskumoch verejnej mienky sa pohybuje na hranici zvoliteľnosti.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok