Pod troskami domu našli telá, zásah hasičov komplikovalo počasie

TA3 TASR
28.6.2019 06:20

Stredajší výbuch vo Viedni si vyžiadal dve obete. Hasiči z budovy vyniesli telá 29-ročnej ženy a mladého muža. Pri silnej explózii utrpelo zranenia 14 ľudí. Príčinou nešťastia bol zrejme únik plynu.

Padali kusy muriva a strechy

Rakúski hasiči potvrdili druhú obeť predpokladaného výbuchu plynu, ktorý poškodil bytový dom v centre Viedne. Vyšetrovanie príčin explózie je len v počiatočnom štádiu. Mŕtve telo 29-ročnej ženy objavili v dome už v noci na štvrtok. Pri prehľadávaní trosiek za pomoci špeciálnych kamier narazili záchranári na pozostatky ďalšej osoby, ktorá nejavila známky života; bezprostredne sa k nej ale nemohli dostať. Vo štvrtok večer hasiči potvrdili, že v troskách našli telo mŕtveho muža. Jeho totožnosť objasní až nariadená súdna pitva.

Pátranie bolo veľmi komplikované vzhľadom na narušenú statiku poškodenej budovy, z ktorej opakovane padali kusy muriva a strechy. Pri explózii utrpelo zranenia najmenej 14 osôb, stav dvoch z nich bol vážny. Na likvidácii následkov explózie sa v jednom momente podieľalo viac ako 100 požiarnikov.

Cítili zápach plynu

K výbuchu došlo v stredu podvečer v päťposchodovom obytnom dome na rohu ulíc Pressgasse a Schäfergasse vo štvrtom viedenskom obvode. Časť budovy, v ktorej oficiálne bývalo 42 ľudí v 22 bytoch, sa následkom explózie zrútila a poškodený bol aj susedný dom. Vo fasáde obytného domu vznikla po výbuchu obrovská diera. Poškodené boli obytné priestory na druhom až štvrtom podlaží; časť zariadenia bytov tlaková vlna vymrštila na ulicu. Postihnutým obyvateľom úrady poskytli dočasné náhradné ubytovanie.

O tom, čo výbuch spôsobilo, sa zatiaľ len špekuluje. Mnoho nasvedčuje tomu, že mohlo dôjsť k úniku a explózii plynu. Svedkovia tragédie tvrdia, že cítili zápach plynu; je však možné, že plyn mohol uniknúť až v dôsledku výbuchu.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok