Dárius Rusnák sa vzdal kandidatúry na post prezidenta SZĽH

TA3 SITA
26.6.2019 16:05

Bývalý československý reprezentant Dárius Rusnák sa vzdal kandidatúry na post prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja. Päťdesiaťdeväťročný niekdajší center učinil rozhodnutie v rámci príhovoru pred voľbou prezidenta hokejového hnutia na stredajšom Kongrese SZĽH v Bratislave. V boji o prezidentské kreslo zostávajú Miroslav Šatan a Jaromír Šmátrala.

Dárius Rusnák sa vzdal kandidatúry na post prezidenta SZĽH
TASR/Michal Svítok

"Ďakujem klubom za podporu a verím, že zväz v nasledujúcom období pôjde nahor. Miroslavovi Šatanovi v prípade úspechu rád ponúknem pomocnú ruku," uviedol Rusnák. Ružomberský rodák má v zbierke štyri cenné kovy z MS a na zlatom šampionáte v roku 1985 plnil úlohu kapitána Československa. Bývalý útočník získal s národným tímom taktiež striebro na ZOH 1984 v Sarajeve. Rusnák sa chcel pôvodne v pozícii prezidenta SZĽH zamerať na kluby, ktoré sú podľa neho prioritou a základom slovenského hokeja.

Kongres SZĽH bude okrem prezidenta voliť aj zástupcov do Výkonného výboru, predsedu a podpredsedu Disciplinárnej komisie, predsedu, podpredsedu a členov Odvolacej antidopingovej komisie a predsedu a členov Volebnej komisie.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok