Vadalovi vraj pri pašovaní pomáhali colníci. Mal ich v budove jeho firmy

Aktualizované:
Taliansky podnikateľ Antonino Vadala s väzbami na taliansku mafiu ´Ndranghetu mal vo svojej firme v Michalovciach priamo okresnú centrálu colníkov, ktorí mu mali nepriamo pomáhať v pašovaní drog.

Ako informoval denník SME, uviedla to talianska verejnoprávna televízia v reportáži investigatívnej novinárky Marie Grazie Mazzolovej. Vadala je momentálne v talianskom väzení pre jeho zapojenie do medzinárodného pašovania drog. „Okrem toho sa uvádza, že Okresný colný úrad v Michalovciach sa nachádza v budove prenajatej spoločnosťou Bovinex Europa (patriaca Vadalovi) a predpokladá sa, že dodávky od Vadalu podliehajú povrchnej kontrole alebo ani takej," napísala slovenská policajná pridelenkyňa v Ríme Dáša Macková talianskej antimafiánskej organizácii DIA.

Ako denník ďalej informuje, išlo o sériu listov medzi marcom až novembrom 2013, v ktorých si slovenskí s talianskymi policajti vymenili informácie o Vadalovi a jeho pôsobení na Slovensku. Mazzolová má tieto dokumenty k dispozícii a v reportáži z nich citovala. Macková podľa nich informovala taliansku antimafiu o tom, že Vadala v rámci obchodovania s mäsom do Turecka cez Balkán pašoval aj drogy. Prikryť mu to mali práve colníci, ktorí mali sídlo priamo v jeho firme v Michalovciach, píše SME.

„Slovenská policajná správa z augusta 2013, ktorú podpísala policajná pridelenkyňa Dáša Macková, o ktorej som informovala v správach TG1, je dôkazom korupcie ľudí na vysokých pozíciách, ktorí pochovali kompletné vyšetrovanie. Jeho súčasťou sú mená členov ´ndrin (buniek talianskej mafie ´ndranghety)," povedala pre SME Mazzolová.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá