Tréner si nevšimol víťazstvo svojho tímu, potešil ho redaktor

Tréner si nevšimol víťazstvo svojho tímu, potešil ho redaktor
Zdroj foto: SITA/Tomáš Somr
Po prvom zápase o udržanie sa v najvyššej českej futbalovej súťaži Karviná - Jihlava (2:1) sa redaktor Českej televízie spýtal trénera domácich, ako je spokojný s víťazstvom 2:1. A od Františka Straku dostal značne nečakanú odpoveď."Víťazstvo asi ťažko, nie?"

"V odvete to bude veľmi ťažké, ale nádej umiera posledná. Ideme ďalej," dodal Straka. Energický kouč Karvinej bol aj pár minút po zápase presvedčený, že jeho mužstvo iba remizovalo 2:2. Po chvíli nechápavých pohľadov vysvitlo, že si nevšimol "odmávaný" ofsajd pri vyrovnávajúcom góle hostí z 84. min na 2:2.

Túto "novinku" musel 60-ročnému trénerovi našepkať ktosi spoza kamery a spoločne s redaktorom ČT Lukášom Kaletom ho napokon presvedčili a známemu trénerskému búrlivákovi sa uľavilo. "Aha, takže to bolo z ofsajdu. To som vôbec nezaregistroval. Myslel som si, že to bol gól," úprimne priznal Straka, ktorý pred piatimi rokmi trénoval aj Slovan Bratislava.

Jeden z dvoch gólov Karvinej v prvom zápase baráže strelil slovenský stredopoliar Dávid Guba. Okrem neho do diania zasiahli ďalší štyria Slováci v drese Karvinej - obrancovia Ján Krivák a Timotej Záhumenský, ako aj stredopoliari Martin Bukata a Michal Faško. Poslední dvaja ako striedajúci hráči. V tíme Jihlavy si v závere zápasu zahral Samuel Šefčík.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá