Polícia i armáda majú nových generálov, vymenoval ich Kiska

TA3 TASR
28.5.2019 15:18

Prezident Andrej Kiska vymenoval nových armádnych a policajných generálov. Medzi povýšenými sú aj náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Daniel Zmeko alebo policajní viceprezidenti Jana Maškarová a Róbert Bozalka. Informovali o tom hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková a riaditeľ tlačového odboru ministerstva vnútra Jaroslav Taldík.

Polícia i armáda majú nových generálov, vymenoval ich Kiska
SITA/Branislav Bibel

Do druhej generálskej hodnosti bol povýšený brigádny generál Miroslav Lorinc, ktorý sa týmto aktom stal generálmajorom. Brigádnymi generálmi sa zase stali doterajší plukovníci Róbert Kleštinec a Peter Babiar. "Vymenovanie a povýšenie generálov odzrkadľuje odborné kvality a schopnosti našich profesionálnych vojakov. Blahoželám všetkým, ktorým sa dnes dostalo tejto cti," uviedol minister obrany Peter Gajdoš.

img-5208-copy_7f000001-339c-336b.jpg

Prezident Kiska apeloval na generálov, aby stáli za spojeneckými záväzkami Slovenska aj verejne. "Armáda patrí dlhodobo medzi najdôveryhodnejšie inštitúcie na Slovensku. Preto vás chcem požiadať, aby ste aj vy, ako autority ozbrojených síl, prispeli k tomu, že verejnosť bude rozumieť otázkam našej obrany, ochrany a bezpečnosti," povedal Kiska.

Na adresu policajných generálov Kiska pripomenul, že je ich práca vnímaná občanmi každodenne. "Je to práca ťažká, náročná a často nebezpečná. Ale verejnosťou veľmi pozorne a citlivo vnímaná. A od minuloročnej februárovej vraždy viac, ako kedykoľvek predtým. Verím, že sa so všetkými mimoriadne náročnými úlohami, ktoré stoja pred celým naším policajným zborom, popasujete a vyrovnáte," doplnil Kiska.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok