Nórsko si poradilo s Rakúšanmi, ďalší debakel Talianska

TA3 SITA TASR
17.5.2019 19:10

Hokejisti Nórska triumfovali nad hráčmi Rakúska 5:3 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave v stretnutí B-skupiny na majstrovstvách sveta 2019. Skóre otvoril už v 3. min nórsky obranca Christian Bull.

Rakúsko stále bez bodu

V 50. min opäť vyrovnal rakúsky útočník Konstantin Komarek. Už o necelú minútu znovu naklonil misky váh na stranu Nórov Alexander Reichenberg a ich vedenie zvýšil v 55. min druhým zásahom v stretnutí Bull. Jeho gól sa napokon ukázal ako víťazný, keďže pri hre bez brankára znížil 41 sekúnd pred koncom tretej tretiny Dominique Heinrich. Nádeje Rakúska ukončil a svoj hetrik skompletizoval Bull, ktorý namieril do opustenej "svätyne" súpera o osem sekúnd neskôr. Nórsko sa predstaví už v sobotu od 16.15 h v zápase proti Taliansku, Rakúšania budú v nedeľu takisto od 16.15 h čeliť Čechom.

Rakúsko - Nórsko 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)

Góly: 23. P. Schneider (Heinrich, Komarek), 50. Komarek (P. Schneider, Pallestrang), 60. Heinrich (P. Schneider, Zwerger) - 3. Bull (T. Lindström), 37.Johannesen (Valkvae Olsen, Martinsen), 51. Reichenberg (Haga, Holös), 54. Bull (M. Olimb, Reichenberg), 60. Bull
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hribik (ČR), Rantala (Fín.) - Goľak (Biel.), McCrank (Kan.), 8196 divákov

Rakúsko: Starkbaum - Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Unterweger, Strong, Schlacher, Peter - P. Schneider, T. Raffl, Herburger - M. Raffl, Hofer, Komarek - Rauchenwald, Zwerger, Haudum - Obrist, Ganahl, Hundertpfund - Baumgartner

Nórsko: Holm - Holös, Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul - Olden, Patrick Thoresen, M. Olimb - Trettenes, Haga, Valkvae Olsen - T. Lindström, Martinsen, Reichenberg - Röymark, K. Forsberg, Roest

Gudasov gól z polovice spustil lavínu

Českí hokejisti uštedrili Taliansku ďalší debakel. Vo večernom zápase bratislavskej B-skupiny sa hral nezáväzný hokej, favorit mal zdrvujúcu kombinačnú i individuálnu prevahu, ale súper statočne bojoval o prvý gól na šampionáte. Nepodarilo sa mu to ani v piatom zápase, hoci mal viacero dobrých šancí a 5-6 čistých gólových. Taliani museli rýchlo zregenerovať, lebo v sobotu o 16.15 ich čakal zápas proti Nórsku, ktorý je dôležitý v trojčlenke s Rakúskom v boji o záchranu v A-kategórii. Práve s Rakúšanmi sa v rovnakom čase v nedeľu stretnú Česi.

Úvod zápasu patril aktivite Talianov a po troch-štyroch minútach ovládli dianie Česi. Talianov vláčili najmä v útočnom pásme, ale z množstva šancí sa im podarilo skórovať len raz. Kým v prvej časti mal outsider len jednu gólovku, v druhom dejstve dobré tri či štyri, ale letargická fáza Čechov zostala nepotrestaná. Naopak, brankár de Filippo, dovtedajší hrdina zápasu nechal do siete prejsť Gudasovu nepríjemnú delovku z polovice klziska a spustil sa gólostroj jeho tímu.

Česko - Talianko 8:0 (1:0, 4:0, 3:0)

Góly: 8. Gulaš (Kubalík), 28. Gudas (Jaškin), 33. Frolík (Moravčík, Simon), 34. Kovář (Voráček, Frolík), 35. Jaškin (Chytil, Řepík), 57. Simon (Voráček, Frolík), 58. Jaškin (Musil, Řepík), 58. Frolík (Kolář). Rozhodovali: Gouin (Kan.), Romaško - Lazarev (oabja Rus.), Nikulainen (Fín.), vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 9082 divákov.

Česko: Francouz - Hronek, Musil, Rutta, Moravčík, Gudas, Kolář, Zámorský, Sklenička – Voráček, Simon, Frolík – Vrána, Faksa, Palát – Gulaš, Kovář, Kubalík – Řepík, Chytil, Jaškin.

Taliansko: de Filippo – Zanatta, Tauferer, Trivellato, Hofer, McMonagle, Helfer, Marchetti – Traversa, Andergassen, Gander - Miceli, D. Kostner, Insam - Deluca, Lambacher, Hochkofler - Bardaro, Rosa, Ramoser

Hokejisti Fínska zvíťazili nad Veľkou Britániou 5:0 a dostali sa na čelo A-skupiny. Proti outsiderovi košickej časti turnaja mali celý čas hernú prevahu, prejavili ju však iba tromi gólmi v druhej tretine. Fíni nastúpia na ďalší zápas v nedeľu 19. mája od 20.15 h proti Francúzsku, Briti budú hrať v sobotu od 20.15 so Slovenskom.

Už prvá tretina bola podľa očakávaní v hernej réžii Fínov. Tí sa snažili o rýchly gól, ale na brankárovi Bownsovi v prvej tretine stroskotali Kakko, Savinainen i Manninen. "Suomi" začali 2. tretinu pokračujúcou presilovkou, v ktorej Rajala otvoril skóre. Ohtamaa a Kiviranta v druhej časti upokojili favorita a pretavili jeho streleckú dominanciu. Aj tretia časť bola najmä o súboji fínskej ofenzívy s obranou Británie, Bowns bol však veľkou prekážkou. Briti skúsili za stavu 3:0 hru so šiestimi hráčmi, do prázdnej bránky však inkasovali štvrtý gól a 11 sekúnd pred koncom prekonal Bownsa Lehtonen.