NHL: Boston zvýšil náskok v sérii, doma hladko zdolal Carolinu

13.5.2019 07:26

Hokejisti Bostonu Bruins zvládli aj druhý domáci zápas 3. kola play off NHL. V nedeľu zdolali Carolinu Hurricanes hladko 6:2 a v sérii vedú 2:0. Slovenský obranca Zdeno Chára bol najvyťaženejší hráč duelu, keď odohral v drese "medveďov" takmer 25 minút. Do štatistík si však pripísal iba dve trestné minúty. Jaroslav Halák opäť nechytal.

Boston nedal šancu Caroline v súboji číslo 2. Na strely na bránku to bolo síce takmer vyrovnané (25:23), ale po presilovkovom druhom góle Matta Grzelcyka v zápase to bolo v 38. min už 4:0 pre Bruins. V tretej tretine pridali ďalšie dva góly domácich v 42. min David Backes a v 45. min Danton Heinen a až za rozhodnutého stavu 0:6 sa dostali k slovu hostia. Ich prehru v posledných desiatich minútach zápasu zmiernili kapitán Justin Williams a Teuvo Teräväinen.

Boston - Carolina 6:2 (2:0, 2:0, 2:2) - stav série 2:0

Góly: 16. Grzelcyk (M. Johansson, Coyle), 19. DeBrusk (Pastrňák, Krug), 24. Clifton (M. Johansson, Heinen), 38. Grzelcyk (Coyle, Krug), 42. Backes (Krejčí, Krug), 45. Heinen (Bergeron, Coyle) - 52. Williams (Faulk, Aho), 58. Teräväinen

Zdeno Chára (Boston) odohral 24:58 min, 4 "hity", 1 zablokovaná strela, 2 trestné minúty