Nastávajúcu prezidentku fotografovali na oficiálny portrét

TA3 TASR
9.5.2019 13:20

Nastávajúca prezidentka Zuzana Čaputová absolvovala fotografovanie na oficiálny portrét. V priestoroch Tlačovej agentúry Slovenskej republiky v Bratislave ju fotografoval Pavel Neubauer.

Nastávajúcu prezidentku fotografovali na oficiálny portrét
TASR/Jaroslav Novák

"Bolo to veľmi príjemné. Pán fotograf je veľký profesionál. Toto fotenie malo isté špecifiká, pretože nemalo byť o veľkom úsmeve. Zároveň mi však záležalo na tom, aby z toho vyžarovala určitá pohoda, vľúdnosť a prirodzený úsmev," povedala Čaputová. Pri fotení vymenila dvoje šiat a podľa vlastných slov skôr inklinovala k fialovým šatám. "Pôsobilo to živšie. Ešte však budeme vyberať finálnu fotografiu z viacerých verzií," podotkla.

Neubauer, ktorý fotografoval všetkých doterajších prezidentov Slovenska, povedal, že nikdy nemával trému, ale túto noc spal zle. "Stále som myslel, ako to bude. Myslím si však, že celé fotografovanie dopadlo perfektne. Pani Čaputová bola ústretová a bola tu uvoľnená atmosféra. Na nič sme sa nehrali. Dohodli sme sa, že jej úsmev svedčí a keď je vážna, tak je to až príliš vážne. Snažila sa o úsmev, aby to nebolo ani moc vysmiate a ani moc strnulé," priblížil fotograf.

V porovnaní s fotením ostatných prezidentov sa podľa vlastných slov najlepšie cítil teraz. "Možno preto, že to bola žena," podotkol Neubauer. Najvážnejší bol podľa neho prezident Michal Kováč.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok