Asad odmieta akékoľvek riešenie krízy v Sýrii zahraničím

Asad odmieta akékoľvek riešenie krízy v Sýrii zahraničím
Zdroj foto: SITA
Sýrsky prezident Bašár Asad dnes vyhlásil, že jeho vláda je povinná zneškodniť teroristov a ochrániť svojich občanov a nebude akceptovať pokusy o vyriešenie krízy zo zahraničia.

"Zodpovednosť sýrskej vlády je ochrániť všetkých našich obyvateľov. Máme zodpovednosť zneškodniť teroristov v každom kúte našej krajiny," povedal Asad v hodinu trvajúcom rozhovore pre iránsku štátnu televíziu. "Keď zneškodníte teroristu je pravdepodobné, že zachránite život desiatkam, stovkám a možno tisícom ľuďom," konštatoval sýrsky prezident.

Rozhovor sa uskutočnil v čase stupňujúcich sa násilností v Sýrii a rastúceho napätia medzi Damaskom a Ankarou kvôli zostreleniu tureckej stíhačky sýrskym letectvom vo vzdušnom priestore arabskej republiky.
Predstavitelia západných mocností a lídri arabských krajín sa pripravujú na sobotňajšie rokovanie Bezpečnostnej rady OSN v Ženeve, ktoré hlavnou témou bude ukončenie vyše roka trvajúcej politickej krízy v Sýrii.

V rozhovore pre iránsku televíziu Asad odmietol akékoľvek riešenia vnútorného konfliktu v Sýrii nastolené zvonka. "Neprijmeme žiadne mimosýrske a nenárodné riešenie, či už príde od veľkej krajiny alebo od spriatelenej krajiny. Nikto nevie ako vyriešiť problémy Sýrie, len Sýrčania," povedal Asad podľa agentúry Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá