Na bratislavskej policajnej akadémii zasahovali policajti

Na bratislavskej policajnej akadémii zasahovali policajti
Zdroj foto: SITA
Špecialisti z Úradu boja proti korupcii zasahovali v stredu ráno v Akadémii Policajného zboru v Bratislave. Podľa denníka Plus jeden deň vtrhli do kancelárie kvestora.

„Ráno vtrhli do kancelárie kvestora a už sú tam niekoľko hodín,“ cituje denník zdroj z akadémie. Kvestor má na starosti hospodárske a správne veci školy. Redaktorovi denníka sa podarilo s kvestorom stretnúť priamo počas zásahu, ale nechcel sa k nemu vyjadrovať. 

Popoludní začali podľa informácií denníka policajní špecialisti z kancelárie vynášať servery s informáciami a ukladať ich do policajného auta. Chvíľu nato prišiel policajný technik. V pracovni kvestora fotil všetky zaistené predmety, potom si odniesol ďalšie veci.

„Úkony súvisia s vedeným trestným stíhaním pre podozrenie z možného trestného činu poškodzovania záujmov Európskych spoločenstiev. V prípade nie je obvinená žiadna osoba. V súčasnosti prebiehajú vyhodnocovania zaistených materiálov, techniky, ako aj ďalšie procesné úkony,“ uviedla pre denník Denisa Baloghová z policajného prezídia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá