Identifikovali už všetky obete havárie českého autobusu

Identifikovali už všetky obete havárie českého autobusu
Zdroj foto: SITA
Všetky obete sobotňajšej tragickej nehody českého autobusu v Chorvátsku sa už v meste Karlovac podarilo identifikovať. Pozostalých môže už informovať polícia ČR, ktorá podobne ako ministerstvo zahraničných vecí disponuje ich menoslovom. Informáciu priniesli dnes české médiá.

Pri nehode českého autobusu smerujúceho z Brna do turistického centra Baška Voda prišlo na chorvátskej diaľnici A1 v sobotu o život osem ľudí. Ďalších viac ako 40 utrpelo zranenia, z toho traja pasažieri ťažké.
Prevoz telesných pozostatkov obetí - piatich žien, šesťročného dievčatka a dvoch mužov - do vlasti zabezpečia poisťovne.

Po utorkovom prevoze jednej zo zranených z Gospiča do Brna zostávajú v tamojšej nemocnici dve české turistky a dcéra jednej z nich, všetky by sa do konca týždňa mohli dostať do ČR, otázna je však forma ich prevozu. V Záhrebe sa mierne zlepšil zdravotný stav vážne zraneného 13-ročného dievčaťa, jej sestra-dvojička neutrpela také ťažké zranenia. Obe však prišli pri nehode o babičku a sesternicu.

Iba traja z pasažierov autobusu sa napokon na podnet priateľov rozhodli nastúpiť na plánovanú dovolenku a na jadranskom pobreží sa stretli s veľkou ústretovosťou tamojších občanov.Vyšetrovanie príčin nehody pokračuje, pozornosť sa sústreďuje na výsledky pitvy zosnulého vodiča, ako aj na záznamy bezpečnostných kamier, ktoré by mohli vniesť viac svetla do otáznikov. Najčastejšie spomínanou možnou príčinou zostáva však mikrospánok šoféra.Technický stav havarovaného autobusu skúmajú takisto v Karlovaci experti.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá