Opozícia vyberá prezidentského kandidáta, SaS sa pozdáva filantrop

Opozícia vyberá prezidentského kandidáta, SaS sa pozdáva filantrop
Zdroj foto: SITA
Zakladateľ Dobrého anjela a finančník Andrej Kiska je medzi menami, z ktorých pravica vyberá prezidentského kandidáta. Kisku si ako nestraníka vedia v prezidentskom kresle predstaviť najmä niektorí poslanci zo strany Sloboda a solidarita.

Vo svojom dnešnom vydaní o tom informuje denník Hospodárske noviny. „Ja si myslím, že on by bol dobrý kandidát," povedal denníku podpredseda SaS Ľubomír Galko. Podobný názor má aj jeho stranícky kolega Martin Chren, podľa ktorého Kiska dosiahol úspechy v biznise a urobil veľa aj pre spoločnosť.

Samotný Kiska kandidatúru v prezidentských voľbách nevylučuje. „Ak by ma niekto oslovil, začal by som uvažovať,“ pripustil pre HN. Dodal, že oficiálne rozhovory zatiaľ neboli, ale o „úvahách“ počul.

Podľa informácií HN sa o vstup Kisku do politiky liberáli usilovali už skôr, ale neúspešne. Líder SaS Richard Sulík sa nedávno vyjadril, že má „famózneho“ kandidáta, neprezradil však, o koho ide. „Mám absolútne famóznu predstavu, veľmi dúfam, že ten človek do toho pôjde,“ uviedol Sulík začiatkom mája.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá