KĽDR odsúdila USA a Južnú Kóreu za použitie svojej vlajky pri manévroch

KĽDR odsúdila USA a Južnú Kóreu za použitie svojej vlajky pri manévroch
Zdroj foto: TA3
Na svete je nový škandál z kórejského polostrova. Komunistický sever pobúrili fotografie zo spoločného cvičenia jeho južného suseda a Spojených štátov. Pchjongjang ho považuje za jasný prejav nepriateľskej politiky Západu.

Severná Kórea označila použitie svojej štátnej vlajky pri spoločnom vojenskom cvičení americkej a juhokórejskej armády za "vážnu provokáciu" a urážku. Nemenovaný hovorca ministerstva zahraničných vecí vo vyhlásení v noci nadnes uviedol, že Pchjongjang bude - vzhľadom na nepriateľstvo USA - pokračovať v posilňovaní svojho programu vývoja jadrových zbraní.

Jeho vyhlásenie označuje tento program za "všemocný a cenný meč na zabránenie vojny". Vojenské manévre, ktoré sa uskutočnili v piatok, boli najväčším spojeneckým cvičením od kórejskej vojny. V rámci nich sa obrovská severokórejská vlajka na kopci stratila za plameňmi a dymom, keď juhokórejské stíhačky a americké bojové vrtuľníky zaútočili raketami.

Bezpečnostná rada OSN odsúdila aprílové odpálenie rakety Severnou Kóreou; Soul a Washington to označili za krycí manéver kvôli skúške zakázanej raketovej technológie dlhého doletu. Severná Kórea ale hovorí, že cieľom bolo vypustenie družice.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá