Za stránky o ME vo futbale môžu užívatelia zaplatiť až 96 eur

Za stránky o ME vo futbale môžu užívatelia zaplatiť až 96 eur
Zdroj foto: SITA
Spotrebiteľské centrum vyzýva ľudí k opatrnosti pri registráciách na webových stránkach súvisiacich s prebiehajúcimi Majstrovstvami Európy vo futbale.

Ide hlavne o http://me-2012.sk/, a pre Českú republiku http://me-2012.cz/. "Na prvý pohľad vyzerajú ako oficiálne webové stránky ME 2012, ich prevádzkovateľom je však zahraničná spoločnosť Flavio Contrepacore and CO Ltd, ktorá v súčasnosti rozosiela spotrebiteľom registrovaním na obdobných stránkach faktúry za registrácie," priblížil generálny riaditeľ Spotrebiteľského centra Miroslav Antoňak.


Ako zdôraznil, registrácia na uvedených stránkach je spoplatnená ročným poplatkom vo výške 96 eur a aktivačným poplatkom. Užívateľom Antoňak odporúča, aby na akékoľvek výzvy k úhrade faktúry nereagovali. "Doposiaľ prevádzkovatelia týchto webových stránok nepodnikli žiadne právne kroky, a s určitosťou tvrdím, že ich ani nepodniknú, keďže si uvedomujú, že žiadny súd takýmto zmluvným vzťahom neprizná ochranu," dodal ďalej.


V tejto súvislosti poukázal na to, že slovenské súdy už zakázali vymáhanie takýchto pohľadávok, hlavne pre sporný spôsob uzatvorenia spotrebiteľských zmlúv, použitie nekalých obchodných praktík a pre jednoznačné poškodzovanie spotrebiteľov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá