NHL: Tatar je späť a kanadskému Montrealu pomohol k víťazstvu

13.3.2019 08:39

Slovenský útočník Tomáš Tatar sa po jednozápasovej prestávke zapríčinenej chrípkou vrátil do zostavy Montrealu Canadiens a kanadskému klubu pomohol k víťazstvu.

"Habs" triumfovali na ľade Detroitu Red Wings 3:1 v dueli zámorskej NHL a Tatar si proti bývalému zamestnávateľovi pripísal dve asistencie. Ilavský rodák sa vďaka tomu dostal v aktuálnej sezóne na métu 50 bodov (22+28). Na ľade strávil 14:41 min a okrem dvoch prihrávok si do štatistík zapísal jeden plusový bod, dve trestné minúty, jednu strelu na bránku a dva "hity". Brankár Canadiens Carey Price sa stal gólmanom s najvyšším počtom víťazstiev v histórii klubu, keď dosiahol už 315. triumf a prekonal legendárneho Jacquesa Planta.

Útočník Arizony Coyotes Richard Pánik skóroval v druhom dueli za sebou. Zatiaľ čo v pondelok nezabránil vysokej prehre tímu s Chicagom (1:7), tentoraz "kojotov" naštartoval k víťazstvu 3:1 nad St. Louis Blues. Pre rodáka z Martina to bol trinásty presný zásah v ročníku, v 64 vystúpeniach nazbieral 31 bodov (13+18). V drese Bostonu Bruins sa predstavili hneď traja Slováci, ale netešili sa zo zisku bodov. "Medvede" prehrali na ľade Columbusu Blue Jackets vysoko 4:7. Do bránky Bruins sa postavil po piatom góle v 29. min Jaroslav Halák a z desiatich striel vo zvyšku stretnutia inkasoval iba raz. Obranca Zdeno Chára odohral rovných 23 minút so ziskom dvoch plusových bodov, útočník Peter Cehlárik sa počas ôsmich minút na ľadovej ploche nezapísal do štatistík.

Hlavnou hviezdou večera v najkvalitnejšej lige sveta sa stal útočník Calgary Flames Johnny Gaudreau, ktorý zažiaril bilanciou 3+3. Jeho "plamene" vďaka tomu zdolali New Jersey Devils jednoznačne 9:4, aj keď po druhej tretine prehrávali 3:4 a dva body získali až zásluhou šiestich gólov v záverečnom dejstve. Pozornosť pútala aj tradičná konfrontácia Sidneyho Crosby a Alexandra Ovečkina, v ktorej bol tentoraz úspešnejší Kanaďan, pretože Pittsburgh Penguins zvíťazil nad Washingtonom Capitals 5:3.

Sumáre NHL - utorok:

Buffalo - Dallas 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 28. Hintz (Dickinson, Comeau), 34. Hintz (J. Klingberg, Seguin)

Columbus - Boston 7:4 (3:1, 2:3, 2:0)
Góly: 8. J. Anderson (Werenski, Dzingel), 15. Dzingel (Werenski, S. Jones), 20. Jenner (J. Anderson), 28. Duchene (Dzingel, J. Anderson), 29. Jenner (Riley Nash, Foligno), 53. Werenski (Panarin, J. Anderson), 60. Jenner (Riley Nash, Werenski) - 4. Bergeron (Marchand), 34. Marchand (McAvoy, Backes), 36. Wagner (Heinen), 39. Marchand (Bergeron)
Jaroslav Halák odchytal 31:13 min, zlikvidoval 9 z 10 striel, úspešnosť zákrokov 90,0%, Zdeno Chára odohral 23:00 min, +2, 2 strely na bránku, 4 "hity", 3 zablokované strely, Peter Cehlárik (všetci Boston) odohral 8:15 min bez zápisu do štatistík

Pittsburgh - Washington 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Góly: 33. Guentzel (McCann), 34. Crosby (J. Schultz), 35. Crosby (Kessel, Malkin), 52. Kessel (J. Schultz, Malkin), 60. McCann - 20. Vrána (Bäckström, Oshie), 31. Vrána (Orlov, Oshie), 55. Carlson (Ovečkin, Bäckström)

Montreal - Detroit 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 33. Domi (Shaw, TATAR), 38. Kulak (TATAR, Gallagher), 60. Domi (Weal, S. Weber) - 41. Athanasiou (Kronwall, Daley)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:41 min, 0+2, +1, 2 trestné minúty, 1 strela na bránku, 1 "hit"

St. Louis - Arizona 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 59. Schwartz (R. O'Reilly, Pietrangelo) - 22. PÁNIK, 41. Hinostroza (Richardson), 60. Ekman-Larsson (Kuemper)
Richard Pánik (Arizona) odohral 15:28 min, 1+0, +1, 1 strela na bránku, 2 "hity"

Winnipeg - San Jose 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)
Góly: 9. Copp (Chiarot, Perreault), 10. Little, 21. Connor (Laine, Wheeler), 57. Perreault (Myers, B. Tanev) - 9. Vlasic (J. Thornton, Sörensen), 17. Nyquist (Hertl, Donskoi), 31. Nyquist (Vlasic), 42. Sörensen (J. Thornton, Labanc), 60. Pavelski (Meier, Vlasic)

Calgary - New Jersey 9:4 (1:2, 2:2, 6:0)
Góly: 6. Gaudreau (Monahan, E. Lindholm), 28. Bennett (Giordano, D. Ryan), 31. E. Lindholm (Monahan, Gaudreau), 41. D. Ryan (Bennett, Giordano), 42. Gaudreau (tr. strieľanie), 43. D. Ryan (Gaudreau, E. Lindholm), 53. Gaudreau (Monahan, R. Andersson), 59. Monahan (Gaudreau, E. Lindholm), 59. M. Tkachuk (Fantenberg, M. Backlund) - 17. Coleman, 19. K. Palmieri (Severson), 21. Agostino (Butcher, Carrick), 38. Zajac (Coleman, A. Greene)

Anaheim - Nashville 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Góly: 4. Getzlaf (Manson), 11. Silfverberg (Rakell, J. Larsson), 34. Sprong (Perry, H. Lindholm) - 55. F. Forsberg (Mikael Granlund, Josi), 56. F. Forsberg (Johansen, Mikael Granlund)