Cítia sa ohrození. Študenti organizujú štrajk za budúcnosť klímy

7.3.2019 20:32

Skupina mladých ľudí sa rozhodla postaviť za budúcnosť klímy a klimatickej spravodlivosti pre budúce generácie. V tejto súvislosti sa podobne ako študenti na celom svete rozhodla zorganizovať štrajk. Informovala o tom jedna z organizátorov štrajku Marta Fandlová.

Cítia sa ohrození. Študenti organizujú štrajk za budúcnosť klímy
Foto: SITA/AP

"Našou absenciou na vyučovaní chceme upozorniť, že klimatické zmeny ohrozujú najmä našu budúcnosť. Budúcnosť mladých ľudí," povedala Fandlová. Štrajk za budúcnosť klímy sa uskutoční v piatok 15. marca na Námestí SNP v Bratislave. "Týmto štrajkom sa pripájame k piatkovým protestom študentského hnutia Fridays For Future, organizovaných po celom svete. Chceme tak vyjadriť hlboké znepokojenie nad súčasným alarmujúcim postojom k hrozbám klimatických zmien," dodala.

Podľa organizátorov vláda SR "stále nekoná spôsobom, ktorý by zodpovedal kritickému stavu klimatickej situácie". "Ako generácia ľudí, ktorí budú následkom klimatických zmien čeliť v ich plnom rozsahu, si plne uvedomujeme, že musíme začať konať," povedala jedna z organizátorov. Štrajkom žiadajú, aby predstavitelia vlády označili nutnosť konať proti klimatickým zmenám za svoju prioritu, najmä v záujme života budúcich generácií.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok