Trenčín a Podbrezová si podelili body, na Myjave remizovali

2.3.2019 19:27

Trenčín a Podbrezová si podelili body po remíze 1:1 a v nadstavbovej časti súťaže budú obaja hrať v skupine o záchranu.

Podbrezová vstúpila do zápasu nebojácne. Už v 8. minúte nebezpečne zakončil Olatunji, ale jeho prízemná strela tesne minula bránku. Trenčania sa snažili prebrať iniciatívu, ale obrana hostí odolala. V 29. min bola Podbrezová blízko ku gólu, ale Breznaníkov priamy kop s ťažkosťami vyrazil Chudý a hostia nepochodili ani z následného rohu. Slabú efektivitu súpera potrestal Trenčín v 36. minúte. Lamine vyskúšal vystreliť z diaľky a trafil presne - 1:0. Podbrezová mohla vyrovnať v závere prvého polčasu, ale Chudý si poradil s Olatunjiho pokusom a snahu Breznaníka zlikvidoval Yem.

Úvod druhého dejstva veľa vzruchu nepriniesol. Až v 69. min Berznaník vypálil spoza šestnástky, ale trafil iba brvno. Na opačnej strane premrhali dve príležitosti Trenčania. Najprv prestrelil Corryn, potom dostali domáci príležitosť zahrať pokutový kop po faule na Čatakovič. Sám poškodený sa ujal exekúcie, ale jeho pokus smeroval nad. Trenčín napokon pykal, v 86. min sa po priamom kope dostal k zakončeniu Kiwior a hlavou rozhodol o deľbe bodov.