Na ME v stíhacích pretekoch triumfovala Ruska, Fialková si pohoršila

24.2.2019 12:33

Zlato si na ME v biatlone v bieloruskom Rabiči odniesla zo stíhacích pretekov Ruska Jekaterina Jurlovová-Perchtová, za ňou na 10 km trati finišovali Bieloruska Iryna Krjuková (+37,5) a Nemka Nadine Horchlerová (+49,4). Slovenská biatlonistka Ivona Fialková dobehla na 32. mieste (+3:17,2). V konečnej medailovej bilancii zvíťazilo Švédsko 3-2-1 pred Ruskom 2-2-1 a Nórskom 2-1-2.

TASR (ilu foto)

Ivona Fialková sa oproti šprintu pohoršila. Na vine bola streľba 0-2-3-1, keď sa jej najmä prvá položka stojmo s tromi trestnými okruhmi nevydarila.

Medaily sa udeľovali najmä pre rýchle biatlonistky, prvé štyri mali zhodnú streleckú bilanciu len s jedným netrafeným terčom. Jurlovová-Perchtová mala oproti súperkám za ňou výhodu náskoku už na štarte. V šprinte skončila druhá, kým ďalšie tri za ňou až v druhej desiatke a museli doháňať stratu. Víťazná Ruska mala uľahčenú cestu za zlatom aj tým, že neštartovali Švédky, zlatá zo šprintu Brorssonová i bronzová Öbergová.