Naše húfnice majú potenciál. Gajdoš hovorí o oživení priemyslu

Naše húfnice majú potenciál. Gajdoš hovorí o oživení priemyslu
Zdroj foto: facebook.com/Peter-Gajdoš
Pozitívna odozva, ktorú zaznamenali úspešne otestované samohybné húfnice Zuzana 2 na Medzinárodnom veľtrhu obrannej techniky IDEX 2019 v Abú Dhabí, dokazuje potenciál obranného priemyslu Slovenskej republiky. V súvislosti s ocenením, ktoré si vyslúžila vojenská technika zo strany zástupcov Ozbrojených síl Spojených arabských emirátov, to uviedol na veľtrhu minister obrany SR Peter Gajdoš.

Deklaroval tiež, že uvedený potenciál by mal viesť k oživeniu domáceho zbrojárskeho priemyslu, ktorý znamená viac práce pre slovenských občanov a rast ekonomiky. "Napríklad v prípade záujmu o naše špičkové samohybné delostrelecké systémy Zuzana 2, ktoré tu boli testované s veľmi pozitívnymi výsledkami, sme pripravení takejto požiadavke okamžite vyhovieť," povedal Gajdoš.

Na medzinárodnej výstave obrannej techniky v Abú Dhabí svoje produkty predstavila akciová spoločnosť rezortu obrany DMD GROUP, Letecké opravovne Trenčín, ako aj ďalšie spoločnosti slovenského obranného priemyslu - EVPÚ, MSM Group, NIXUS – Zepelin, VRM a Way Industries. "Podporou podnikov obranného priemyslu v zmysle Programového vyhlásenia vlády SR robíme všetky kroky pre to, aby sa nám ich podarilo presadiť aj v zahraničí," doplnil minister.

Medzinárodný veľtrh obrannej techniky IDEX 2019 je jedinou medzinárodnou výstavou obrannej techniky v regióne Blízkeho východu a severnej Afriky. "Vyše tisíc vystavovateľov z 96 krajín sveta má možnosť na rozlohe 133.000 m2 predstaviť najnovšie technológie pre pozemné, námorné a vzdušné sily," informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková. Veľtrh je organizovaný pod záštitou korunného princa a predsedu Vládnej rady emirátu Abú Dhabí šejka Bin Zayed Al Nahyana, ktorý je prezidentom Spojených arabských emirátov a hlavným veliteľom Ozbrojených síl Spojených arabských emirátov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá