NBA: Miami Heat uspeli doma a ujali sa vedenia v sérii

18.6.2012 07:34

Basketbalisti tímu Miami Heat zvíťazili v nedeľňajšom treťom súboji finálovej zámorskej basketbalovej NBA nad mužstvom Oklahoma City 91:85 a v sérii sa ujali vedenia 1:1. Štvrté stretnutie je na programe v utorok 19. júna opäť v Miami.

Hlavným strojcom domáceho triumfu Heat bol LeBron James, ktorý sa na víťazstve Miami podieľal 29 bodmi a štrnástimi doskokmi. Výborne mu sekundoval Dwayne Wade, autor 25 bodov, ku ktorým pridal po sedem doskokov a sedem asistencií. Za hostí zaznamenal 25 bodov Kevin Durant.

V prvej polovici mal navrch domáci kolektív a na začiatku druhej tretiny viedol už o osem bodov 30:22. Ešte pred veľkou prestávkou hostia skorigovali na jednobodový rozdiel a neskôr dokonca viedli o desať bodov 64:54. Toto manko však Miami bez väčších problémov zmazalo a rozhodnúť sa tak muselo v záverečnej časti. Domáci tím si vypracoval sedembodový náskok, ktorý 90 sekúnd pred štvrtou sirénou skresal na rozdiel jediného bodu Westbrook (86:85). Potom však už triafali iba hráči Heat - po dva trestné hody premenili Bosh a Wade, jeden pridal James.

Výsledok nedeľňajšieho finále basketbalovej NBA:
Miami Heat - Oklahoma City Thunder 91:85 (26:20, 21:26, 22:21, 22:18) - stav série: 2:1