Genialita sa striedala s neobratnosťou, znejú hlasy z Anglicka

SITA
16.6.2012 10:50

Britské médiá sa napospol rozplývajú nad pohotovosťou, ktorú osvedčil Danny Welbeck pri "pätičkovom" góle na napokon konečných 3:2 v piatkovom kyjevskom zápase Angličanov so Švédmi v základnej D-skupine na futbalových ME 2012 v Poľsku a na Ukrajine.

Genialita sa striedala s neobratnosťou, znejú hlasy z Anglicka
SITA

"Welbeck nádherným kúskom nasmeroval mužstvo k postupu do vyraďovacej fázy. Keď prach usadne, kouča Roya Hodgsona určite uspokojí vedomie, že obe jeho odvážne rozhodnutia sa vyplatili - najprv nasadil Andyho Carrolla, ktorý otvoril skóre, a potom poslal na ihrisko Thea Walcotta, autora vyrovnávacieho gólu na 2:2 aj prihrávky na ten víťazný. Menej povzbudivou zložkou pri analýze budú hrozné zaváhania obrany, ktoré prinútili mužstvo predviesť pamätihodný obrat, keď sa polčasové vedenie náhle zmenilo na manko," upozornil Daily Mail.

"Oklepanie sa v Kyjeve. Anglicko je na vzostupe, ale môže to byť na takej horskej dráhe, akú priniesol zápas so Švédmi. Bolo to na okusovanie nechtov - akoby naši chlapci nepoznali jednoduchú cestu," povzdychol si tabloid The Sun a dodal: "S Rooneym nazad v zostave by sme v utorok mali dosiahnuť postačujúci výsledok. Wayne, ušetri nás trápenia."

Denník Guardian sa spýtal: "Kto tvrdil, že Anglicko si pod vedením Roya Hodgsona nedokáže počínať rozrušujúco? Bol to jeden z najstrhujúcejších zápasov doterajšieho priebehu šampionátu. Genialita sa rovnovážne striedala s neobratnosťou. V určite fáze naplno vyvstali všetky niekdajšie nedostatky anglickej reprezentácie a boli sme nebezpečne blízko k takmer nepredstaviteľnému súženiu."

Varovný prst zdvihli aj noviny The Independent: "Toto pretrvanie ponúklo dosť nestability. Anglicko odolalo, hoci večer obsiahol hrozbu, že to dopadne príšerne."

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok