Slovenské národné divadlo povedie režisér M. Chudovský

Aktualizované:
Slovenské národné divadlo povedie režisér M. Chudovský
Zdroj foto: SITA
Minister kultúry Marek Maďarič vymenuje Mariána Chudovského za generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla (SND). Oznámil to na dnešnej tlačovej konferencii.

Rozhodol sa tak po oboznámení sa s odporúčaním výberovej komisie, jeho koncepciou riadenia a po osobnom rozhovore s ním. "Som rád, že na rozdiel od minulosti nikto nespochybnil samotnú výberovú komisiu," konštatoval Maďarič s tým, že sa vie stotožniť s princípmi jeho koncepcie, ako aj s tým, že majú byť v krátkom čase prijaté konkrétne opatrenia. Chudovský súperil v druhom kole výberového konania spolu s dirigentom a hudobným skladateľom Antonom Popovičom. Získal sedem z 11 hlasov výberovej komisie.

Post riaditeľa prvej divadelnej scény je neobsadený od 20. septembra minulého roka, kedy vtedajší šéf SND Ondrej Šoth požiadal o uvoľnenie z funkcie. Exminister kultúry Daniel Krajcer poveril dočasným vedením divadla štatutárneho zástupcu generálneho riaditeľa Milana Vajdičku. Prvý konkurz sa uskutočnil 8. marca, v ktorom neuspel ani jeden zo siedmich kandidátov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá